Program | Tento měsíc

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
03 Út
19.30 h
Ypres [ru] & Dopemachine [ru]
Support: Le bain de maid [cz]
akce měsíce
vstupné 100

Kapela YPRES a její aktuální třískladbová deska "Genus Vitiosum", která je volně ke stažení na jejich bandcamp profilu nabízí porci postmetalu, delší kompozice, kde se střídají hutné rify s pomalu gradujícími pasážemi umocněné občasným hlubokým vokálem.

DOPEMACHINE se prezentuje na svém bandcamp profilu dvěma dvacetiminutovými skladbamy, které nabízejí mix stylů jako postmetal, drone, sludge. Obohacené o samply a také o přísný vokál. Taktéž volně ke stažení.

A jako domácí kapela pro večírek přijedou stálice tezemské scény LE BAIN DE MAID se svým screamo/post/rock/hardcorem. Mají za sebou hafo koncertů, takže naživo strašně poctivý. Kromě starších skladeb, které se objevily na jejich desce "Mlčím, Zapomínám" a zatím aktuální split cd s kapelou Hadem Pro Mého Munga, přivezou s sebou i nové songy, které se připravují na novou desku.

04 St
19.00 h
Open Mic #94
Host: Milan Hugo Forman
 
vstupné Dobrovolné

9 let, téměř 100 pořadů, více než 500 účinkujících. Open Mic znamená doslova otevřený mikrofón, a jako takový přitahuje stále nové a nové autory, ale také posluchače, kteří chtějí objevovat nové dylany dříve, než ostatní. Žádné škatulky, žádné hlasování, žádná soutěž. Kdo hraje, přijde. Kdo hledá, najde.

host:
Milan Hugo Forman

dále vystoupí:
Tomáš Boukal
El Emira (RU)
Ondra Fixmer
Jan Jícha
MonoStereo
Oonazoona (AT)

09 Po
19.30 h
Hrabě 2.15: Bez dechu]
Divadlo NaHraně
 
vstupné 150

"Jazz, ten nemusíš zkoušet, ten musíš cejtit!"

Obyčejná zkouška kapely, která se stane osudovou. V žilách samozvaných jazzmanů koluje zbytkový alkohol a vášeň pro život a poezii. Hrají, milují, smějí se, chybují. A čekají na posledního z nich, na básníka. Pro všechny, kdo ve svých rukou nesou tento krásný ztřeštěný a jediný svět.

Zhudebněná poezie básníka Václava Hraběte, jediného tuzemského představitele tzv. beat generation, od jehož tragické smrti v roce 2015 uplynulo 50 let.

Režie: Tereza Karpianus.
Hrají: Marie Jansová, Petr Besta nebo Matěj Anděl, Pavel Kryl a Martin Severýn
Hudba: Martin Severýn
Scéna a kostýmy: Radka Josková

10 Út
19.00 h
Science Café o experimentální biologii
Host: doc. RNDr. Fatima Cvrčková, Dr.
 
vstupné Dobrovolné

Science Café je cyklus neformálních diskusí s vědci v příjemných prostorách kaváren. Od roku 2008 vystoupilo na Science Café přes 200 úspěšných českých vědců napříč mnoha obory.

Science Café v České republice inicioval zapsaný spolek Otevíráme a v současnosti se pod jeho záštitou konají Science Café ve více než 15 městech po celé ČR.

17 Út
19.30 h
Molotov Moloch Quartet
Koncert
 
vstupné Dobrovolné

členové: Šimon Herrmann(ts) Filip Tománek(dr) Klára Pudláková(b) Vojta Výravský(g)
Čtyři lidi. Jsme jedna kapela. Hrají hudbu. Skládají hudbu.

19 Čt
19.30 h
Neřvi mi do ucha EP release
Special guest: TEVE, DJP
akce měsíce
vstupné 50

Neřvi mi do ucha

Vynálezci stylu introvertní disko. Dunivé beaty, klávesy, klarinet a saxofon, československé zadumané texty. V téhle sestavě hrají od roku 2013.

TEVE

Elektroakustické duo TEVE od roku 2010 tvoří absolventi brněnské Favu: Antonín Koutný(zpěv, kytara a samply) a Veronika Vlková (zpěv, zvonkohra, flétny, kazoo..). Zpočátku doprovázeni meotarovou projekcí Beaty Spáčilové nebo Lenky Žampachové, které později vystřídaly videoprojekce Vj Koloucha.20 Pá
19.30 h
Geoff Farina [usa]
MaVa
akce měsíce
vstupné 180

Po dvou letech se do Potrvá vrací Geoff Farina (Exit Verse, The Last Kind Words, Glorytellers, ex - Karate, The Secret Stars)! Tichej gentleman s klidným hlasem, jehož hudba vychází z těch nejstarších kořenů folku, blues a jazzu, tentokrát nebude jen v Praze, ale i v Plzni a Brně. Nenechte si Geoffa Farinu ujít, posledně to bylo hodně dobrý, něco jako "recenzi" spojenou s rozhovorem si můžete přečíst tady: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/409

24 Út
20.00 h
KineDok:Je to nejlepčejší/ Lijepo mi je s tobom, znaš
Do Potrvá na dokument a to díky KineDoku
 
vstupné Dobrovolné

Eva a Mia jsou sestry. Mia je veselá, otevřená, má Downův syndrom, nezajímá se moc o módu a miluje lidi. Eva již deset let Miu a sebe natáčí a snaží se tak zachytit a pochopit jejich vztah. Výsledkem jejího úsilí je portrét dvou sester plný veselí, strachu a touhy překonat maloměšťácké smýšlení, které diktuje hranice sesterské lásky.

Původní název: Lijepo mi je s tobom, znaš
Lokální název: Je to nejlepčejší

Čas: 43
Režisér: Eva Kraljević
Původní znění: chorvatština
Rok: 2015
Země: Chorvatsko
Producent: Dana Budisavljević, Miljenka Čogelja
Produkce: Hulahop Film & Art Production
Distribuce: Hulahop Film & Art Production

25 St
19.30 h
Troy Von Balthazar [usa]
Kalle [cz]
akce měsíce
vstupné 200 předprodej, 250 na místě

Troy von Balthazar, král melancholickýho kvílení, náš muž na Havaji, kdysi surfař, skejťák a povaleč, vždycky ale milovník a geniální hlas geniálních Chokebore vám rozhodně není neznámej. Jeho důstojná cesta k hrobu pokračuje se stejnou grácií jako dosud, lemovaná třinácti novejma písněma a čerstvou deskou Knights of Something. Skleničku si s Troyem můžeme všichni dát ve středu 25. května v Potrvá, společně s ním zahrajou Kalle. Takže: nic dalšího si na ten večer prostě neplánujte.

26 Čt
18.00 h
Květa v květnu
Křest knihy Kustodka Květa
 
vstupné Volné

V roce 2012 radikálně usedla na své jisté a teplé místečko ve světě komiksových hrdinů a hrdinek na portálu artalk.cz kustodka Květa. Postava, kterou komiksový svět vysloveně potřeboval - vždy nekompromisně zamračená, sedící, prudící, spící. Kustodka Květa svou upřímnou mizantropií oslovuje široké spektrum čtenářů. Znalce výtvarného umění provokuje, laiky naopak přitahuje do galerií. Přijďte se setkat s jejími tvůrci Františkou Loubat a Tomášem Končinským a přivítat Květu ve světě papírových knih.

27 Pá
15.00 h
DOBRODUŠ POTRVÁ
Koncert
 
vstupné Dobrovolné

„Jsem tvůj terapeut“ zpívá Pavel Callta v jedné ze svých skladeb. Písnička s celkem přiléhavým textem zazní na benefiční akci Dobroduš Potrvá, jejímž cílem je přiblížit veřejnosti, jak se žije lidem s duševním onemocněním a předcházet tak předsudkům, které o těchto lidech ve společnosti panují. Vedle hudebníka Pavla Callty na akci vystoupí také klienti a dobrovolníci služby Následná péče Dobroduš. Ti přečtou něco ze své autorské tvorby: povídky, citáty, básně a životní zamyšlení. Celé setkání se ponese v duchu myšlenky, že duševní onemocnění není handicap, ale jiný životní rozměr. Akce se koná při příležitosti desátého výročí založení služby Následná péče Dobroduš – Diakonie ČCE – SKP v Praze. Vítáni jsou všichni, kterým není cizí problematika duševního zdraví a také ti, jimž cizí je, ale rádi by se o ní více dozvěděli. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z akce bude použit na výlet Klubu líných turistů -turistického klubu klientů. Podpořeno grantem z Norska.

31 Út
20.00 h
Beseda o islandské literatuře
Setkání se spisovatelem Jónem K. Stefánssonem
 
vstupné Dobrovolné

Užijte si poslední květnový večer se severskou literaturou! Skandinávský dům srdečně zve na besedu se známým islandským spisovatelem Jónem Kalmanem Stefánssonem, autorem několika sbírek poezie a mnoha románů. V češtině zatím vyšly jeho knihy Letní světlo, a pak přijde noc, Ráj a peklo a na něj volně navazující Smutek andělů, poslední díl této trilogie vyjde na podzim. Jón Kalman Stefánsson byl čtyřikrát nominován na cenu Severské rady za literaturu a je bezesporu jedním z nejznámějších islandských autorů. Proč nejraději píše o obyčejných Islanďanech, jak jeho romány ovlivňuje poezie, a cítí se být „literárním protějškem Sigur Rós,“ jak byl několikrát označen? I to a mnoho dalšího se na besedě možná dozvíte. Večer ozvláštní také četba několika ukázek. Moderuje skandinavistka Marie Novotná. Beseda bude tlumočena do češtiny.