Program | Duben 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
01 So
19.30 h
Kill your boyfriend [it]
Support: 7/9
akce měsíce
vstupné 150

Kill Your Boyfriend (It)

Dark elektro/shoegaze/post-punk - toť co do hudební škatulky. Kill Your Boyfriend jsou dva típci - Matteo Scarpa a Antonio Angeli pocházející z Trevisa. Loni v prosinci vydali album "Ghost" pod labelem Shyrec Records. 

"This music is about our everyday ghosts, that arise from memories, traumas and deprivations," say band members Matteo Scarpa and Antonio Angeli. "They creep into our lives, and often condition them."

02 Ne
19.30 h
Tomáš Palucha & Prodavač
Koncert
akce měsíce
vstupné 100
04 Út
20.00 h
Ivo Cicvárek a Pavel Čadek
Koncert písničkářů
 
vstupné 100

Poslední album písničkáře Ivo Cicvárka „Velký svět“ se dočkalo nominace na cenu Anděl. Na koncertě ovšem můžete čekat průřez celou jeho tvorbou, od songů z nejstarších alb až po novinky, které ještě na deskách nahrané nejsou. V roce 2016 začal Ivo spolupracoval s violoncellistou Pavlem Čadkem (např. metalová skupina The Eclipse)– souzvuk Pavlova rockového cella a Ivova šansonového klavíru nebo folkové kytary se ukázal jako skvěle fungující kombinace.

 

Pavel Čadek se zároveň představí i v roli písničkáře. K doprovodu ovšemže používá violoncello, s pomocí looperu vytváří vrstvený, hutný zvuk, který originálně zapadá k jeho zajímavým textovým výpovědím. Pavel momentálně usilovně pracuje na svém repertoáru a doufejme, že se brzy dočkáme jeho první sólové desky.

05 St
19.00 h
Literární večer časopisu Stratosféra
Křest nového čísla
 
vstupné Dobrovolné

Stratosféra je kulturně-společenský časopis vydávaný studenty Gymnázia Jana Keplera. Význačný je svou sekcí poezie a komentáři na společenské dění a témata ze světa vzdělávání a kultury.

V rámci večera se můžete těšit na křest dubnového čísla, jehož stěžejním tématem bude vzestup fenoménu Zero waste, a vedle toho také na autorské čtení a mikropřednášky.

Program bude v průběhu večera střídán hudebními vstupy jazz bandu a několika písničkářů.

07 Pá
20.00 h
Ondřej Galuška (The Odd Gifts, eggnoise)
Koncert
 
vstupné 100

Ondřej Galuška (The Odd Gifts, eggnoise) zahraje výběr z repertoáru skupiny eggnoise za celou dobu její existence, od Dogwalking a Opilých Dam až po Anytime 8 a Houpacího koně.  Ondřej Galuška je kytarista, pozounista, zpěvák a spoluautor písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger. Ondřej Galuška je nyní aktivní ve skupině The Odd Gifts, která v srpnu 2016 vydala album Migrant Songs.

14 Pá
19.30 h
Thalia Zedek Band [usa]
Koncert
akce měsíce
vstupné TBA

Thalia Zedek? Klaníme se... 14. dubna bude hrát v Potrvá Thalia Zedek Band (nová deska "Eve" - mimochodem VÝBORNÁ - vyšla loni na Thrill Jockey)! Syrově smutný písničky a charakteristická kytarová hra, prázdná temnota neradostnejch osobních vztahů, texty, z kterejch mrazí. Je nám ctí, že můžeme koncert týhle legendární postavy post-punkový scény (ex - Come, Live Skull, Uzi) dělat...

15 So
13.00 h
Deskovky POTRVÁ
den plný zábavy...
akce měsíce
vstupné Volné

Prostě deskovky, budeme jich mít hodně, ale určitě doneste svoje vlastní! Postupně budeme přidávat seznam toho, co máme!

https://www.facebook.com/events/1248673085209693/

16 Ne
16.00 h
Patálie pana Paka
Loutková pohádka
 
vstupné 80

Láska prý hory přenáší… Ale co když se do sebe zamilují odpadky ze dvou různých kontejnerových rodin?Má jejich láska naději? A co pan Pak naučí se třídit odpad, nebo to bude pořád nechávat na pak?


Pohádka s tématem třídění odpadu a následné recyklace, protkaná spoustou písniček a říkadelinspirovaná příběhem Romea a Julie. Naším cílem je zábavnou formou motivovat děti k zájmu o ekologii.
Pro Vás napsaly a zahrají: Ivana Krmíčková, Nikola Bartošová, Barbora de SousaPohadlo aneb Pohádkové kukadlo

27 Čt
20.00 h
Ultrasurf [galicie], Otra Vez [polabí]
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

Ultrasurf z La Coruni podruhé v Praze: galicijští vagabundi se s ničím nepářou, protože prostě vědí, že hudba je v podstatě jednoduchá věc. Hodně potu a energie, dobrý songy, jižní srdečnost. Garantujeme, že všichni budete odcházet s úsměvem na rtech. Společně s nimi zahrají Otra Vez, stars ze Sakraphonu, Janitor Joe z Polabí.

30 Ne
16.00 h
Pohádka o Dorotce aneb Co dělat s prvními penízky v prasátku
Loutková pohádka
 
vstupné 80

Čert, kašpárek a Káča s Dorotkou.Kdo prohraje sázku? A kdo se poučí?Pohádkový příběh o tom, že bez prácenejsou koláče.

Náš příběh Dorotky, která si půjčí penízky od Káči,aby mamince mohla koupit dárek k narozeninám,je orámován sázkou pohádkových postav čertaa kašpárka o to, zda se čertovi povede svésthodnou Dorotku na cestu hříchu.
Pro Vás napsaly a zahrají: Ivana Krmíčková, Nikola Bartošová, Barbora de SousaPohadlo aneb Pohádkové kukadlo