Program | Červen 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
04 Ne
19.30 h
Bob O'Keefe [irl] & Bob O'Keefe
Koncert
 
vstupné TBA

Bob O'Keefe
Folkař na trase Wexford – Barcelona – Praha. Emocionální i energické písničkářství v Praze usazeného zpěváka původem z jihovýchodního Irska staví na melodiích i procítěnosti, a jeho rytmické pojetí nezapře, že kdysi začínal jako bubeník. Po účasti na písničkářské kompilaci Do It Ourself mu před rokem vyšlo debutové EP The Longest Wait, a pokud máte rádi Glena Hansarda nebo Damiena Rice, pak jste na správné adrese.

06 Út
19.30 h
Andy The Doorbum [usa, Fake Four]
Aran Epochal [cz, Silver Rocket]
akce měsíce
vstupné 200

„Life is a War. Art is the Weapon. Create or Perish.“ Andy The Doorbum není „jen“ hudebník – je to poutník, pastýř a šaman. Pokud jste viděli Ceschiho koncerty loni na konci zimy, určitě si pamatujete na předskokana s jeleníma parohama zabalenýho v kůži a pomalovanejma barvama. Andy The Doorbum se teď vrací: v rámci opravdu monstrózního turné zahraje řadu koncertů v Česku a 6. června bude k vidění v Praze, kde ho v Kavárně Potrvá doprovodí Aran Epochal.

Právě probíhající turné je pro životní cestu Andyho The Doorbuma symbolický: začali na konci dubna na Islandu a přes Irsko, Španělsko a Itálii se Andy dostal až do Rumunska, Makedonie a Bulharska. Když nehraje koncerty, potlouká se po krajině, hovoří s místníma, poznává zvyky. A když hraje, nechává na pódiu všechno svoje vědění. Poslední deska „Intent“ vyšla loni na Ceschiho labelu Fake Four a jejím spoluatorem je producent Justin Aswell: Andy The Doorbum na ní nechává svůj hlubokej, zanícenej hlas znít nad hypnotickým elektro-doprovodem. Jako kdyby se Moby vrátil z hor s hlubokým zážitkem. Nenechte si tohle za žádnejch okolností ujít!

08 Čt
19.30 h
Paper Beat Scissors [CAN, Full Band Show]
Koncert
akce měsíce
vstupné 250 předprodej, 300 na místě

Co má společného Beck a Arcade Fire? Odpověď je Paper Beat Scissors, ten se v Praze představí, se svojí kapelou, už po čtvrté. Pod názvem Paper Beat Scissors (PBS) se skrývá kanadský songwriter Tim Crabtree, ten navštívil Prahu dvakrát sólově, se svojí kytarou a dvěma mikrofony a v roce 2015 pak se svojí novou kapelou. Na toto vystoupení naváže i 8.6., kdy se s kapelou vrací představit novou nahrávku All We Know, která vyšla letos v květnu.

PBS hrají indie/folk a pokud vám říkají něco jména jako Arcade Fire, Sun Kil Moon nebo Evening Hymns, tak byste měli zbystřit. Jistou zárukou kvality, je krom hudby samotné, také fakt, že Tim na svých albech spolupracuje s řadou zajímavých jmen. Předchozí album míchal sám Jeremy Gara z Arcade Fire a to poslední produkoval Dean Nelson, který má za sebou spolupráce s Beckem nebo Thurstonem Moorem.

09 Pá
19.30 h
La Ciecia Simple
Support: Dreare a Izanasz
akce měsíce
vstupné TBA

Chilská ambient / post rocková kapela La Ciecia Simple zařadila do programu svého prvního Evropského turné také dvě zastávky v ČR. V Potrvá zahrají spolu s nově vzniklou kolaborací pražských drone metalových Dreare a ambientního kouzelníka Izanasz.
La Ciencia Simple pochází ze Santiaga de Chile. Jejich zvuk vzniká jako průzkum rytmických patternů a objevování jejich návazností a přechodů. Jako instrumentální kapela rozvíjí atmosférické struktury v dramatické příběhy. Výsledkem jsou dlouhé ambientní plochy prolínajících se kytar, silné vybrnkávky i překvapivé rytmické pasáže.
https://lacienciasimple.bandcamp.com
Dreare meets Izanasz je drone/prog/harsh/ambient projekt, který vznikl po setkání během loňských Ruins of Intolerance. Na koncert v Potrvá si připravili třičtvrtěhodinovou zvukovou pouť.
http://dreare.comhttps://izanasz.bandcamp.com

11 Ne
19.30 h
Vyk Non [uk]
Kurac [cz]
akce měsíce
vstupné 100

Vyk Non

Vyk Non - čtyřka, která je poskládaná z Bristolu, Ostravy a Londýna. V Londýně také tato kapela působí a už si v místní scéně stihla udělat slušné renomé. V jejich hudbě můžeme hledat prvky artpunku,post punku a shoegaze. Performance řízená excentrickým zpěvákem Charlesem nenechá nikoho chladným. Jejich posledním počinem je singl Toxic Masculinity. Na svéém kontě mají také loni vydané EP s názvem This Is Your Room.

Kurac

Kapela, která se s tím nesere. Není potřeba představovat. Slezsko. Praští tě tou nejtvrdší holí.

13 Út
19.00 h
Science Café Praha: Cykly v přírodě a lidských dějinách
Host: Mgr. Jiří Filip, Ph.D.z Geologického ústavu AV ČR.
 
vstupné Dobrovolné

Zajímá vás, jaké zákonitosti provázejí vznik a vývoj civilizací? Jakou roli hrají klimatické změny a tzv. krize lidských společenství velkých rozměrů? Jak o dynamice vývoje civilizací uvažují významní myslitelé? 

Přijďte na poslední předprázdninové Science Café s názvem Cykly v přírodě a lidských dějinách. 

Hostem bude Mgr. Jiří Filip, Ph.D.z Geologického ústavu AV ČR.

Jiří Filip vystudoval jsem obor jaderná fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Specializuji se na stanovení velmi nízkých aktivit radionuklidů v životním prostředí. V Geologickém ústavu se věnuje stanovením stáří a časově teplotním vývojem hornin metodou fission track. Zajímá se rovněž o filosofii dějin, paleoklimatologii, zvláště o klimatické cykly a náhlé klimatické změny ve spojení s evolucí a historií člověka. 

18 Ne
16.00 h
Patálie pana Paka
Loutková pohádka
 
vstupné 80

Láska prý hory přenáší… Ale co když se do sebe zamilují odpadky ze dvou různých kontejnerových rodin?Má jejich láska naději? A co pan Pak naučí se třídit odpad, nebo to bude pořád nechávat na pak?


Pohádka s tématem třídění odpadu a následné recyklace, protkaná spoustou písniček a říkadelinspirovaná příběhem Romea a Julie. Naším cílem je zábavnou formou motivovat děti k zájmu o ekologii.
Pro Vás napsaly a zahrají: Ivana Krmíčková, Nikola Bartošová, Barbora de SousaPohadlo aneb Pohádkové kukadlo

20 Út
20.00 h
Miman & Mika/Wroblewski/Procházka
Vrstvy Alternativy
akce měsíce
vstupné 50-150

Miman(NO)
Miman je improvizační trio, které tvoří houslista Hans Kjorstad, hráč na kytaru a klarinety Andreas Røysum a na basu hrající Egil Kalman; tři z nejvýraznějších mladých hlasů na velice silné skandinávské jazzovo-improvizační scéně. Možná jste je slyšeli při spolupráci s lidmi jako jsou Axel Döner, Tobias Delius, Christian Wallumrød, Frode Gjerstad and Rhys Chatham, nebo v celé řadě kapel ve spektru od folku po noise. Zvuk tria je formován jejich rozdílným hudebním zázemím i vlivy; norská, anglická a indická folková hudba se přirozeně propojuje s prvky free jazzu i současné hudby a vymyká se veškerému dogmatismu.
Miman koncertovali po Evropě celý minulý rok a letos vydávají své debutové album a šíří i nadále svou hudbu po celém kontinentu...

Mika/Wroblewski/Procházka
V triu se střetávají přední improvizátoři pražské experimentální scény, aby pod záštitou volné improvizace mísili vlivy a zkušenosti z různých žánrových zákoutí a oblastí působnosti (jazz, indická hudba, klasická hudba...). Hnací motor jest tvoření uchopitelných struktur v reálném čase, a zároveň práce se surovostí a přímočarostí zvuku.

25 Ne
17.00 h
Příběh o smrti Dona Paulo a nesmrtelné lásce Dony Meri
Loutková pohádka & výtvarný workshop

Starý děda celý život miloval jednu ženu, a pak umřel. Byl hodný a smělý, ale co tam?

Dobrodružství starého dědečka v říši mrtvých. A jak to dopadlo? A co tam viděl?

 

Režie: Svetlana Conti Padao

Hrají: Svetlana Conti Padao

Design: Světlana Conti Padao

Harmonika: Dala Zita

28 St
19.30 h
Phil Shoenfelt & David Babka
Koncert
akce měsíce
vstupné 100

PHIL SHOENFELT & DAVID BABKA

Phil Shoenfelt (kytara/zpěv) a David Babka (kytara/slide kytara/pedal steel kytara)
začli hrát společně v kapele Southern Cross letos v dubnu 2014. Nyní oba hudebníci vytvořili "
semi-plugged " duo jako vedlejší projekt kapely Southern Cross. Jedná se o novou spolupráci s čerstvým,pulsujícím zvukem a novým hudebním přístupem. Babka je úžasný electric kytarista a dokonale doplňuje evokující písně Phila Shoenfelta, jeho akustickou kytaru a barytonový hlas. Navíc, jeho stoupající pedal steel kytara přidává další rozměr,který posluchače dostává do úplně jiného stavu mysli.

PHIL SHOENFELT

Phil Shoenfelt je britský zpěvák, kytarista, skladatel a spisovatel, usazený v Praze. Poté, co se v letech 1976 – 1977 aktivně účastnil londýnské punkové exploze, se odstěhoval do New Yorku, kde vystřídal několik kapel (např. The Nothing, Disturbed Furniture). V roce založil kapelu KHMER ROUGE, která odehrála bezpočet koncertů v New Yorku (např. v legendárním CBGB's) a společně s lidmi jako Nico, Alan Vega nebo s The Clash procestovala USA křížem krážem.

Po rozpadu Khmer Rouge se Phil vrátil do Londýna a vydal se na sólovou dráhu. První samostaný singl vydal v roce 1989, následovaly dvě sólová alba - Backwoods CrucifixionGod Is The Other Face Of Devil. Začátkem 90. let přijal pozvání Nicka Cavea & The Bad Seeds a zahrál si na jejich společném turné.

V roce 1994 odehrál české turné, na kterém ho doprovázela kapela Tichá dohoda. O rok později do Prahy přesídlil natrvalo a v roce 1996 založil s bývalými členy Tiché dohody svou vlastní kapelu s názvem SOUTHERN CROSS. Za dobu své existence Southern Cross odehráli mnoho koncertů po celé Evropě a na festivalech a vydali čtyři řadová alba: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic a Paranoia.com. Některá z nich byla vydána licenčně např. i v Německu, Velké Británii nebo Řecku. Prozatím poslední album Paranoia.com (devět nových písní + coververze „Open Up And Bleed“ od Stooges) vydal britský label Easy Action, kde vydává např. Iggy Pop. Obal desky namaloval Claus Castenskiold (bývalý bubeník Khmer Rouge a výtvarník, který vytvořil i obaly desek Khmer Rouge, The Fall, The Gun Club nebo Kid Congo Powerse).

Phil Shoenfelt také spolupracoval s Nikki Suddenem. V letech 1997 – 1998 s ním odehrál evropské turné a v Berlíně společně nahráli album Golden Vanity, které však bylo vydáno až po Suddenově smrti, v roce 2009.

Souběžně se Southern Cross hrál Phil Shoenfelt také s berlínskou kapelou FATAL SHORE, kterou spoluzaložil společně s Brunem Adamsem a Chrisem Hughesem (dříve oba hráli ve skupině Once Upon A Time). Odehráli celou řadu koncertů v ČR i v zahraničí, které prosluly jedinečnou a intenzivní atmosférou. Stali se jednou z nejoblíbenějších kapel na berlínské klubové scéně. Vydali celkem čtyři alba: Fatal Shore (1997), Free Fall (2003), Real World (2007) a po úmrtí Bruna Adamse a na jeho počest vydané Setting The Sails For El Dorado (2011). V roce 2009, kdy Bruno Adams prohrál svůj boj s těžkou nemocí, se Phil a Chris rozhodli kapelu rozpustit.

V roce 2011 Phil zakládá s Chrisem Hughesem novou kapelu, do které je přizván Dave Allen (baskytara) . Jmenuje se DIM LOCATOR. Hned v prvním roce existence vydávají singl Immortalised – jako poctu Rowlandovi S. Howardovi. Roku 2013 pak vychází EP (vinyl + CD) Wormhole se čtyřmi novými, původními skladbami. Dim Locator pravidelně koncertuje nejen v Praze (a jinde v ČR) a v Berlíně, ale také např. v Rakousku, Maďarsku, či na Slovensku).

Prozatím posledním Philovým hudebním projektem je BRUCE WELLIE BAND, kde Phil (coby Bruce) zpívá a za doprodu pražských muzikantů (Ron Sinovitz, Gez Donnelly a David Uher) předvádí unikátní show smyšlené hvězdy australského undergroundu. V roce 2012 BWB nahráli album Ozzploited, ketré prozatím zůstává nevydané..

Kromě hudby se Phil věnuje i psaní knih. Prozatím mu vyšlo pět titulů. Feťácká láska (v češtině a v angičtině); dvojjazyčná sbírka textů a básní Zelený/Green Hotel; eroticko-poetická básnická meditace na téma temné stránky sexuality Magdalena (závěrečný díl trilogie vyjde letos); Stripped I – Až na dřeň (první díl trilogie o životě v New Yorku 80. let – o životě plném drog, lásek a sexu a o městě, které už neexistuje). Právě teď Phil pracuje na druhé části – Stripped II.

 

DAVID BABKA

 

David Babka se narodil roku 1978 v Praze, Česká republika.

V roce 1993 si zakoupil svou první kytaru, „Jolanu“. Když mu bylo 20 let, objevil zvuk pedálové steel kytary a pořídil si první Sho-Bud. Potom se odstěhoval na půl roku do malé vesnice v Čechách, kde se na tento nástroj naučil hrát coby samouk. Po návratu do Prahy začal vystupovat jako hostující kytarista s mnoha dobře známými českými kapelami. Spolupracoval s umělci jako je Joe Carnation Band, Please The Trees, Tony Ducháček & Garage, Václav Koubek, Honza Vyčítal & Greenhorns, November 2nd, Kamil Střihavka a Aneta Langerová. V roce 2012 byl nominován na divadelní Cenu Alfréda Radoka v kategorii Scénická hudba za představení Wanted Welzl (Dejvické divadlo). Pracoval také na hudbě pro Stavovské divadlo (Dogville) a pro Divadlo v Celetné (Andělé v Americe, Zadržitelný vzestup Artura Uie). Od roku 1998 žije na pražském Žižkově.