Program | Květen 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
12 So
20.00 h
Awali & Laoba
Koncert
akce měsíce
vstupné

Awali je nezávislý kosmopolitní hudební projekt Tamary Shmidt, založený v Praze. Tato hudba je éterickou směsi jemných vokálů, synťáků a sound experimentů; je to sofistikovaný elektronický a snový mix, který přináší posluchači zajímavý a osvěžující zvuk.
https://awali.bandcamp.com/

LAOBA je hudební dvojice, která pomocí samplovaných beatů, syrových syntetizátorů, hutné basy a osobitého zpěvu vytváří psychedelicky snovou atmosféru. Aktuálně experimentuje s intenzivnějším zvukem podpořeným bubeníkem.
http://bandzone.cz/laoba

13 Ne
16.00 h
Rehearsing Evolution. In a bar. As you are.
Divadelní performance
akce měsíce
vstupné Volné

There is the smell of animals. No, its just a lying body. Reproduction. Some things will live and die tonight. There is joy...

Like all these creatures with spines, we have to consume, in order to move. It's this rule of energy which people say differs us from plants, for example. (we are not sure about boarders between humans and other beings). We invented bars and restaurants and kitchens and tables for swallowing and speaking together. Often, situations like that are also about just sitting somewhere in a group, or talking or escaping. 
What about you and us, will we be workers, sitting in a bar, dressed as consumers while politely being treated as adults? You like that game? 

This is a prepared, virtual frame for spending a shared time on a number of tables in a cafe/bar space. It explores patterns of narration, loops, consumption and dialogue and the human species.
Performance in POTRVÁ bar
13 May 16.00 and 18.00

devised and performed by:
Theresa Schrezenmeir, Tinka Avramova, Ine Ubben, Maria Komarova, Israel López, Wayne Jordan, Yannick Stasiak, Emil Rothermel, Jakub Šulík, Andrei Dabrakou, Danil Tcytkin

production: Nadezda Nazarova
mentors: Sodja Lotker, Brano Mazuch

Developed in the frame of the Masterproject of Theresa Schrezenmeir at studyprogramme for Devised and Object Theatre at DAMU, Prague.

15 Út
19.30 h
Zohastre [fr/it]
Support: Izanasz [cz]
akce měsíce
vstupné TBA

„Zohastre je astronomická slovní hra inspirovaná jazykem ptáků, zvukové prolínání hvězd a písma, divoké bubnování a zakletá elektronika – co se stane, když se dvě slunce/částice střetnou?“

⚡ ZOH/astre
https://soundcloud.com/zohastre

Zohastre jsou tajemní. Víme, že jde o francouzsko-italské duo elektroničky H (Héloïse) a bubeníka Olma, víme, že sídlili v Bristolu, odkud také vedli kazetový label Zamzamrec (vydal mj. nahrávku Středu světa), a nyní se přesunuli do Francie. Víme, že mají i projekt H.U.M. (Rocket Recordings) jako trio s Markem Wagnerem (aka Moon Ra), jinak členem Ahrkh Wagner (s Alex Macarte) a Gnod, potažmo Tesla Tapes. Ale tím informace končí. Co znamená název? Můžeme jen hádat. Ale je relevantní, že připomíná starou perštinu, alchymistické formulky i vesmír. Jejich hudba totiž působí jako průnik fantaskních světů.

Vedle sebe stojí snové, rozplizlé plochy synťáků, tribálně hypnotické, ale zároveň komplexní bicí – a dudy, které do celku perfektně zapadají. Psychedelický rock a ambient, new age, kosmiche musik a hudba čtvrtého světa – Zohastre se pohybují na hranicích různých přístupů, kterým je nakonec společná snaha zkoumat sonické krajiny. Pomyslní souputníci? Bardo PondBarn Owl, respektive spíš jejich vedlejší projekty. V případě Zohastre ovšem energická uhrančivost psychedelického rocku a pomalé ambientní mámení fúzují do sebe a vytvářejí zónu sjeté pohody. Co se stane, když se vlivy Zohastre střetnou? Něco intenzivního. 

Večer zahájí s labely ACR či Genot Centre spjatý one-man projekt Izanasz, který odráží ambientní nutkání Jana Palatého. Letošní deska Karmanlinjen vydaná u rumunského labelu Sea of Clouds ukázala jeho klidnější tvář, Izanasz ale patří mezi hudebníky, jejichž sety vždy komunikují s konkrétním večerem, navíc Jan avizoval návrat k rytmičtějším strukturám. A tak se na společné dobrodružné výpravě na hranici atmosfér můžeme dočkat lecčeho.

17 Čt
19.30 h
Křest nové knihy Ireny Douskové Rakvičky
Křest knihy
 
vstupné Volné

Nakladatelství Druhé město srdečně zve na křest knihy
Ireny Douskové RAKVIČKY
Ve čtvrtek 17. května v 19.30 hod.
Kavárna a klub Potrvá, Srbská 2, Praha 6 - Dejvice
Z knihy přečte Irena Dousková a Jiří Macháček
Na nástroje zahraje skupina Hm...