Program | Únor 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
09 So
19.30 h
Jelení Loje
Večírek k 10. narozeninám kapely
 
vstupné 150

Musíte slyšet a vidět náš LIPSTICK DEER CABARET! V písních plachých i divokých se vrtí čtyři laně a jeden jelen. Už se líčíme, točíme vlny, zpíváme a tančíme deset (10) let! Přijďte s námi slavit a ochutnat dort.

Vstupenky rezervujte na: jeleni.loje@gmail.com

12 Út
19.00 h
Soudcovská samospráva – lék, nebo hrozba?
Science Café Praha
 
vstupné Dobrovolné

Zveme vás na 105. pražské Science Café, tentokrát z pomezí práva a politologie. Naším hostem bude vědec v oboru společenských věd, David Kosař, laureát Ceny Neuron pro mladé vědce za rok 2018, který se v současné době zabývá důsledky posilování soudcovské samosprávy a dopadem těchto reforem na dělbu moci.

Více informací o Davidu Kosařovi si můžete přečíst přímo na stránkách NF Neuron: www.nfneuron.cz/cs/vedci/david-kosar

Anotace:
Rada Evropy i Evropská komise považují Nejvyšší rady soudnictví a další formy soudcovské samosprávy od 90. let minulého století za lék na většinu neduhů středoevropské justice. Zkušenosti z Maďarska a Polska však ukazují, že podmanit si soudy ve Střední Evropě není tak těžké, a to přes členství těchto zemí v Evropské unii a Radě Evropy. Ovládnutí soudů nezabránila ani rozsáhlá soudcovská samospráva, která navíc v současné sobě k ovládnutí obecných soudů dokonce přispívá.

Které z Orbánových a Kaczyńskiho technik zasáhly soudy nejvíce? Je na něco takového české soudnictví připravené? Lze se vůbec takovému frontálnímu útoku na soudní moc bránit?

14 Čt
19.30 h
!!!PŘESUNUTO Z DŮVODU NEMOCI!!! Milovala svého bratra (pokleslá divadelní črta) - I. vydání
KATAP DAMU
 
vstupné Dobrovolné

Michal Čunderle / Lery Čech
Milovala svého bratra

Láska je nade vše, domnívají se v jednom válečném špitále raněný Willy a sestřička Barbra. A pro tu svou podniknou cokoli. Pokleslá divadelní črta s čistými city i zpěvy a s vážným humorem.

Hrají, zpívají a tančí: Bára Purmová, Mish Rais, Václav Zimmermann, Petr Jediný Novotný, Michal Čunderle a Tanita Yankova za pianinem.

15 Pá
19.30 h
!!!PŘESUNUTO Z DŮVODU NEMOCI!!! Milovala svého bratra (pokleslá divadelní črta) - II. vydání
KATAP DAMU
 
vstupné Dobrovolné

Michal Čunderle / Lery Čech
Milovala svého bratra

Láska je nade vše, domnívají se v jednom válečném špitále raněný Willy a sestřička Barbra. A pro tu svou podniknou cokoli. Pokleslá divadelní črta s čistými city i zpěvy a s vážným humorem.

Hrají, zpívají a tančí: Bára Purmová, Mish Rais, Václav Zimmermann, Petr Jediný Novotný, Michal Čunderle a Tanita Yankova za pianinem.

17 Ne
19.30 h
Gunner and Smith [can], PR Newman [usa], Onk Lou [aut]
Koncert
akce měsíce
vstupné 200

Onk Lou (Rakousko) 

'1000 Voices' https://youtu.be/gd2N3r2SQso
'In The Morning' https://youtu.be/6TIiir_wpFI
'Physical' https://youtu.be/s-2-brHCK60

Lukas, uměleckým jménem Onk Lou, pochází z Dolního Rakouska a v posledních letech cestuje po celé Evropě a živí se jako pouliční hudebník. Sympatický mladík s uchvacujícím ohlasem odehraje za rok zhruba 100 koncertů.
V roce 2017 pracoval na svém prvním albu a natáčet videa se vapravil až na Kubu. Písně z alba tak nabízejí příjemnou směs atmosféry Karibiku, severských podtónů a gypsy-folku.

Gunner and Smith (CANADA) 

The Barrens' https://youtu.be/3yhfNyTRWng
'The'Byzantium' https://youtu.be/95JG0nPqW1Y?t=4m45s
https://gunnerandsmith.bandcamp.com
gunnerandsmith.com // https://www.facebook.com/Gunner.and.Smith

Hudba skupiny Gunner & Smith, indie rock spojený s klasickým country, je od samého počátku vášnivá, vyznačuje se žhavými kytarovými sóly, omamnými rytmy a nádhernými vokály, které se spojují v promyšlené rockové hymny. Na jejich druhém albu s názvem Byzantium se objevuje nový druh energie vypovídající o temných stránkách lásky, lidskosti a ztrát. Frontman Geoff Smith, který v Praze vystoupí sólově, celé album dokázal natočit za pouhých šest dní. 

PR Newman (USA) 

'ButNo' https://youtu.be/LY5F-c2niYA
https://prnewman.bandcamp.com/music
prnewman.com // facebook.com/PRNewmanTX

První album Spencera Garlanda, který vystupuje pod jménem PR Newman, se jmenuje “Turn Out” a on sám hudbu, kterou obsahuje, popisuje jednoduše jako "americkou" a "moderní rock’n’roll". Vyznačuje se však také typickým austinským soundem, plným lehkosti a originality. Texty vyprávějí o životních zkušenostech, o závislostech, emocích a přihlouplé posedlosti mladé generace, o lásce a dospívání.