Program | Březen 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
06 St
19.30 h
THE ODD GIFTS
Koncert
 
vstupné TBA

THE ODD GIFTS je kapelou a sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny EGGNOISE, s níž nahrál čtyři alba, která si vysloužila nominace na nejrůznějších českých i zahraničních hudebních cenách. Naživo v projektu vystupují špičkoví muzikanti Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler.

Skupina vydala dvě alba: O.G. and the Odd Gifts (2012, 100proMotion) a Migrant Songs (2016 Indies Scope), na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další.

07 Čt
19.30 h
Koštování literatury-Marek Šindelka a další hosté
Autorské čtení
 
vstupné Dobrovolné

Zveme vás na další večer autorského čtení v kavárně Potrvá! Vzorky ze svých knih vám dá tentokrát okoštovat cenami ověnčený spisovatel Marek Šindelka, kterého doprovodí Marek Pros se svou rozpracovanou prózou. Spojujícím prvkem bude koexistence - třeba s těmi, které neznáme, nebo naopak s těmi nejbližšími, se svým vnitřním "já", nebo...inu, bude to jistě výživné jako vždy.
Knihy, lahve a skleničky už se na vás třesou, tak přijďte koexistovat a všechno to okoštovat!

12 Út
19.00 h
Science Cafe Praha
Jednobuněčné organizmy v nás a kolem nás
 
vstupné Dobrovolné

Prvoci jsou sice obvykle pouhým okem neviditelní, jsou však všude kolem nás, a dokonce i v nás samotných. Tvoří podstatnou část živé přírody a z určitého pohledu je vlastně většina diverzity eukaryotických organismů tvořena právě prvoky. Přesto je biodiverzita prvoků dosud jen velmi málo prozkoumána a není výjimkou, že i na území ČR jsou objeveny zcela nové evoluční linie. Přestože většina prvoků žije volně, řada druhů vstupuje do dlouhodobého soužití s jinými organismy. Někdy jsou tyto vztahy vzájemně prospěšné, jindy jsou naopak pro hostitelské organismy nevýhodné. Pak je označujeme jako parazitické a cizopasní prvoci jsou jedněmi z nejdůležitějších patogenů jak lidí, tak i hospodářských a volně žijících živočichů, a dokonce i rostlin.

28 Čt
19.00 h
Piano Day Prague
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

🎹Piano Day je celosvětová událost oslavující hru na klavír, kterou založila skupina stejně smýšlejících lidí v čele s pianistou Nilsem Frahmem. Koná se 88. den v roce - podle počtu kláves na klaviatuře.

🎹Vystoupí (časový line-up):
MIKULÁŠ TICHÝ (CZ)
https://www.youtube.com/watch?v=SbMzj_qZ-SU

NOIREPOLDE (CZ) + ADAM PAKOSTA - housle
https://noirepolde.bandcamp.com

JONO HEYES (NZ)
https://9pilgrims.bandcamp.com/album/9-pilgrims

THEO ALEXANDER (UK)
https://theoalexander.bandcamp.com/


🎹Cílem Piano Day je snaha o vytvoření platformy pro projekty související s pianem, v rámci které se může hra na klavír dále rozvíjet a hlavně díky které se bude šířit radost ze hry samotné.


Více informací o projektu Piano Day: http://www.pianoday.org


**************ENGLISH**************

“Why does the world need a Piano Day? For many reasons. But mostly, because it doesn’t hurt to celebrate the piano and everything around it: performers, composers, piano builders, tuners, movers and most important, the listener.” – Nils Frahm

🎹Performing (time line-up):
MIKULÁŠ TICHÝ (CZ)
https://www.youtube.com/watch?v=SbMzj_qZ-SU

NOIREPOLDE (CZ) + ADAM PAKOSTA - violin
https://noirepolde.bandcamp.com

JONO HEYES (NZ)
https://9pilgrims.bandcamp.com/album/9-pilgrims

THEO ALEXANDER (UK)
https://theoalexander.bandcamp.com/


Piano Day, a annual worldwide event founded by a group of likeminded people, takes place on the 88th day of the year – because of the number of keys on the instrument being celebrated.

The aim of the day is to create a platform for piano related projects in order to promote the development of musical dimensions and to continue sharing the centuries-old joy of playing piano. Piano Day welcomes all kinds of piano lovers — young and old, amateur and professional, of any musical direction – to join in this years festivities. It is intended to be the most joyful of all holidays!


More info about Piano Day project: http://www.pianoday.org

29 Pá
19.30 h
Láďa Karda & Janek Lesák
VekslImpro
 
vstupné Dobrovolné, doporučeno 100,-

Šestý z VEKSL improvizačních večerů v kavárně Potrvá!
O VEKSLU: {z německého wechsel = střídání}
Láďa bude každý z těchto večerů hrát pokaždé s někým jiným a pokaždé něco jiného. Pozve si k sobě lidi, se kterými si vždycky chtěl zahrát, ale v životě na to nebyl čas a místo. Navíc poslední dobou zjišťuje, že ve dvou se improvizuje úplně nejlíp. Jako šestý přijal pozvání režisér Janek Lesák.
O hudební doprovod se postará Tanita Yankova.