Program | Říjen 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
03 Út
19.00 h
Dear Reader [jar]
Support: Overland Inn [fr]
akce měsíce
vstupné 200 předprodej, 300 na místě

Dear Reader jsou aletrnativně popový projekt Cherilyn MacNeil. Mají za sebou 5 desek, z nichž tu nejčerstvější Day Fever Vám představí na pražském koncertě!

Overland Inn [fr]

Francouzské duo má na svém kontě již 2 alba a na podzim bude vydávat nejnovější počin. Mají za sebou koncerty po celé Evropě (Portugalsko, Velká Británie, Německo, ČR) a díky své účasti ve finale Startéru rádia Wave také vystoupení na Besedě u bigbítu. Zpěvačka Chloe je také malířkou pracujícípro jeden z nejrespektovanějších pražských ateliérů a kytarista Etienne je známý svým videomappingem (např. Signal festival) a nadčasovýmiprojekcemi, kterými doplňují vizuální stránky koncertů.

16 Po
19.30 h
Edgar's Hair: Jonathan's Dive
Koncert
akce měsíce
vstupné TBA

Jonathan's Dive je experimentální performance na téma knihy Jonathan Livingston Racek od Richarda Bacha. Je to známý romantický příběh o rackovi, který je zavržený ostatními členy hejna pro svou vášeň k létání a vnímaní této disciplíny jako umělecké formy. Kniha je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po svobodě, volnosti a lásce. Racek Jonathan se stal symbolem této touhy.

Kapela Edgar's Hair, kterou tvoří tři nizozemští hudebníci Hans Brussee, Leon van den Leer a Leo Zwan (dříve mj. členové kapel I$I$ či Oak), přetransformovala příběh v temný a proměnlivý materiál, který nahrála na album Jonathan's Dive (album vyjde na podzim letošního roku). Tento hudební materiál je základním prvkem celého představení. Analogové zvukové dobrodružství je kromě klasických nástrojů (kytara, baskytara, bicí) doplněno o celé spektrum etnických akustických nástrojů. Z toho důvodu budou kapelu na pódiu doprovázet i další hostující hudebníci. Ve spolupráci s Heidi Hornáčkovou, studentkou AMU (režie alternativního divadla se specializací na site specific) a dalšími divadelníky připravila kapela Edgar's Hair audio-vizuální událost, která bude tento hudební materiál rozvíjet. Představení je doprovázeno atmosférickými analogovými vizuály z vody a světla.

18 St
19.00 h
Carl Gustav Jung
přednáška Nové Akropolis
 
vstupné Dobrovolné

Carl Gustav Jung je jednou z nejvýraznějších osobností moderní psychologie. Poté, co si uvědomil ohraničení psychoanalýzy, kterou jako léčebnou metodu využíval jeho učitel a přítel Sigmund Freud, formuloval na základě svého zkoumání a práce lékaře a psychoterapeuta svou vlastní teorii, na níž založil tzv. analytickou psychologii. Zkušenost ho přivedla k přesvědčení, že svět duše je stejně skutečný jako ten hmotný a že kromě prožitků v bdělém stavu může člověk využít i nevědomé elementy, jako jsou sny či archetypální obsahy mýtů. Toto poznání je pak možné využít nejen k léčení nemocí duše, ale také k neméně důležitému procesu, kterým je sebepoznání a osobní rozvoj. Vydejme se spolu alespoň kousek cesty za poznáním duše, kterou nám Carl Gustav Jung ukázal.

Přednáší: MUDr. Lucie Šrámková, lektorka Nové Akropolis, která vede kurzy psychologie a filozofie Východu a Západu, kurzy rétoriky a symbolismu starověkých kultur.

Nová Akropolis je mezinárodní organizace, která nabízí ideál trvalých hodnot, aby přispěla individuálnímu a kolektivnímu rozvoji prostřednictvím jednání ve třech oblastech:

filozofii, kultuře a dobrovolnictví. Byla založena v roce 1957 v Buenos Aires (Argentina) profesorem Jorge Ángel Livraga Rizzi (1930 - 1991), historikem a filozofem.

Tento rok slaví Nová Akropolis své 60. výročí. V České republice působí od roku 1985. www.akropolis.cz

29 Ne
19.30 h
Ceremony [usa] shoegaze/noise/eastcoast
Support: Alex Kelman [ru] Inude [it]
akce měsíce
vstupné předprodej 200, na místě 300

Ceremony vznikla v roce 2005. Od té doby skupina několikrát cestovala na East Coast / USA a hrála dva týdny v Tokiu / Japonsku. Ceremony hrála několik úspěšných koncertov v Německu, Itálii, Dánsku, Nizozemsku a Francii. Kapela je vždy zmíňována s dalšími známými hudebníky jako Screen Vinyl Image, A Place To Bury Strangers a Vandelles. 

Ale jen Ceremony má neodolatelnou zvukovou směs dívčích skupin ze 60. let, popu z 80., a shoegaze z 90.let. Fanoušci po celém světě milují chytlavé melodie Ceremony. Popisují to, co jsme všichni zažili a po čem všichni toužíme: je to o lásce!

30 Po
19.30 h
White Wine [usa] + Support
Koncert
akce měsíce
vstupné 200 předprodej, 250 na místě

White Wine nezůstal od debutu Chroma Key v roce 2011 v koutě. Předloni se Joe Haege spároval s bubeníkem kapel Blut Sport Disko a Plasma Police Fritzem Brücknerem, kterého poznal na turné s Menomena, a společně natočili elpíčko In Every Way but One. „Major life changes brought me into my basement one more time to get something out. I’m very proud of this album, if only because I recorded it with the peace of mind I would be self releasing and not dealing with the music industry machine,“ říká Joe, „the creepiest guy in town“, který v době před nahráváním ztratil kapelu i dlouholetou přítelkyni.

Přesto, nebo snad právě proto, si Haege zachoval výjimečnou muzikantskou integritu a rukopis: přestal se starat o to, jak skladby přijme veřejnost, a soustředil se výhradně na to, jak znějí a co sdělují – a jak je s výsledkem spokojený on sám. Jeho melodický vokál, kousavou elektriku a vkusnou elektroniku doprovázejí úsporné, ale důrazné bicí s ozvěnami synth-punku konce 70. let. Oba hudebníci si sedli natolik, že Haege dočasně opustil L.A. a přestěhoval se na čas do Lipska za Brücknerem.