Prostor | O nás

Kavárna. Klub. Bar. Kombinace všech tří. Záleží na tom, v jaký den a v jakou hodinu do POTRVÁ přijdete. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny, kde můžete v klidu usrkávat své latté.

Chceme, aby POTRVÁ bylo příjemným a otevřeným prostorem, kde se může stát naprosto cokoliv. Chceme Vám nabídnout kvalitu jak u kulturních akcí, tak i na baru. Nechceme ustrnout a tak stále zkoušíme a hledáme, kterým směrem se POTRVÁ dá vylepšit – dáváme prostor pro začínající kapely, testujeme nové drinky, pořádáme první koncerty v Praze pro skvělé, ale neznámé, zahraniční kapely.

Jako divadelní soubor. V roce 2006 se skupina studentů divadelní vědy rozhodla upustit od teoretizování a začít „dělat divadlo“. Tak vzniklo Divadlo POTRVÁ. Po několika letech migrování z místa na místo (Celetná, Mlejn, Kaštan) se objevila nabídka na uprázdněný prostor po korejské restauraci v Dejvicích. No a vzhledem k tomu, že pouze divadlem nájem prostoru zaplatit nedá, otevřeli jsme kavárnu téhož jména. A program se nakonec rozrostl i o koncerty, přednášky či filmové projekce a ustálil se na podobě kolem 10 akcí do měsíce.