Program | Říjen 2013

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
02 St
19.00 h
Open Mic POTRVÁ #67
Hlavní host: Dan Reed (USA)
akce měsíce
vstupné Dobrovolné
05 So
20.00 h
Cosmic Boxer [uk] & Moritz Ecker [de]
Koncert
akce měsíce
vstupné 100

Je tu další koncert Cosmic Boxera v POTRVÁ! Naposledy jste ho mohli vidět na Boskovickém festivalu pro židovskou čtvrť a tentokrát opět u nás v kavárně. Můžete se těšit na pomalou liriku ale i na našláplé pecky jako „Broke as F—k But Bappy“ tentokrát v doprovodu berlínského muzikanta Moritze Eckera! Cosmic Boxer a Moritz Ecker pro Vás mají připravenou kombinovanou elektropopovou show která je podle 93.5% lidí lepší než káva s medovníkem.

07 Po
20.00 h
Na hrobě bubnují padající pomeranče
Divadlo
 
vstupné Dobrovolné

Básník, cestovatel, všude oblíbený společník, voják na východní frontě 1. světové války, plachý elegán, student medicíny a salonní komunista z přesvědčení Konstantin Biebl (1898 –1951) ve svém literárním díle, korespondenci a spletitém životním příběhu s děsivě faustovským koncem zanechal originální a strhující svědectví o první polovině dvacátého století. Proč většina z vás zná jen v čítankách připomínanou sbírku veršů S lodí jež dováží čaj a kávu?

08 Út
19.00 h
Science café - Jak vypadá svoboda?
hostem: Prof. Jan Sokol
 
vstupné Dobrovolné
11 Pá
19.00 h
Míša Mele Maso
Michaela Re – vernisáž výstavy
 
vstupné Volné

 

Posedlost chutí, pot cest, návraty, originalita nebo inspirace filmem. V pořadí druhá samostatná výstava představí práce mezi fotkou, konceptem a ilustrací.

12 So
20.00 h
Stereoadele [rus]
Koncert
akce měsíce
vstupné 100

Posedlost chutí, pot cest, návraty, originalita nebo inspirace filmem. V pořadí druhá samostatná výstava představí práce mezi fotkou, konceptem a ilustrací.

15 Út
20.00 h
Nejmodernější Retro
Večer věnovaný poezii u příležitosti křtu knihy Nejmodernější retro
 
vstupné Dobrovolné

1. česká fairtradová biopoesie

Přednášet stále živé texty významných českých básníků (Josefa Kainara, Ivana Diviše, Václava Hraběte…) přijde legendární interpret poezie Mirek Kovářík. Zároveň také pokřtí první sbírku básní Daniela Razíma, vydanou Nakladatelstvím Jalna v říjnu 2013 v autorově vlastní typografické úpravě. Směsice lyrických i epických veršů je inspirovaná mnoha tématy, stavy ducha a prostředími. V poetickém vypodobnění genia loci nejrůznějších míst v Praze, v Krkonoších, na Mostecku, v Paříži nebo tureckém Istanbulu se pokouší zachytit propojení současna s minulostí. Hledá tak cestu k porozumění „dnešní“ době, která nás mimo jiné stále častěji přesvědčuje o tom, že významy slov nejmodernější a retro už přestaly být ve vzájemném protikladu.

Přednes a autorské čtení doplní moderní retrohudba.

16 St
20.00 h
Simon Kempston [uk]
Koncert
akce měsíce
vstupné 100

Simon Kempston je jeden z nejlepších skotských kytaristů a písničkářů mladé generace. Jeho skovstná hra je doprovázena dokonalým hlasem v rytemch folku, blues a keltských tradyčních písní.

22 Út
19.00 h
Festival Dny Severu
Setkání s dánskou dramatičkou Astrid Saalbachovou
 
vstupné Dobrovolné

Festivalu Dny Severu se letos zúčastní dánská spisovatelka Astrid Saalbachová, která je u nás známá především svou dramatickou tvorbou. Saalbachová patří bezesporu mezi nejvýraznější osobnosti současného dánského divadla a v roce 2004 získala významnou Cenu severských dramatiků. Saalbachová pohovoří nejen o svých dramatech, ale i o svém zatím posledním díle – románu Fordrivelsen (Vyhnání, 2011).

Moderovanou besedu s autorkou doplní scénické čtení.

Česky a dánsky, tlumočeno do češtiny.

23 St
19.30 h
The Perms [can]
Support: Viewy Souls [cz]
akce měsíce
vstupné Předprodej 100 Na místě 150

Kanadské alt-rockové trio The Perms právě vydává už své páte album "Sofia Nights", které posouvá hranice jejich hudby opět o kus dál míří na své evropské turné.  Koncem října se zastaví také poprvé v Praze, v POTRVÁ.

"I would advise everyone who enjoys pop rock to give The Perms ‘Sofia Nights’ a try, it has certainly provided me with some songs ill be listening to for a long time.”.   Chemical Magazine

“With their latest release,’Sofia Nights,’ The Perms show that they know how to mix edgy pop and rock music together to achieve a catchy hook-laden sound that works well”.  CWsPlace.com

Jako support se představí pražská kapela britského střihu Viewy Souls.

25 Pá
20.00 h
Vodnikud a Donikam
Divadlo
 
vstupné 50 / 70

Nakoukněte s námi do krajů, kam lidské oko nevkročilo. Improverti mají kompa(r)s.

28 Po
19.00 h
Cestovatelská diskuze AFS
Jižní Korea
 
vstupné Volné

Srdečně Vás zveme na další besedu z cyklu Svět zblízka, která se bude konat v pondělí 28. října od 19:00 v kavárně Potrvá v Praze-Dejvicích.
Země, která byla před 60 lety poválečnou troskou a jednou z nejchudších zemí světa. Dnes má 15. nejvyšší HDP na světě, řadí se mezi první vlnu asijských tygrů a představuje průkopníka na poli technologií a elektroniky. Země, kde se dávné tradice východního světa mísí s moderními vlivy západu a hned za hradbami královského paláce se k nebi tyčí skleněné mrakodrapy. Země, jejíž počítačoví hráči jsou stejné celebrity jako filmové hvězdy a v utkání proti nim máte asi stejně šancí jako v maratonu proti Keňanům.
Tohle všechno a ještě mnohem víc je Jižní Korea. Je to země velkých kontrastů, která se neuvěřitelně rychle rozvíjí a pracovitost jejích obyvatel nemá na západě obdoby. Přitom existuje vedle svého jediného souseda, který od jejich odloučení těžce živoří a vyhlašuje jí válku téměř denně. Ale místní už jsou na to tak zvyklí, že jim to nestojí ani za pozvednutí obočí a jdou radši na karaoke.
Zajímá vás o čem je vlastně Gangnam style a jak to v té bájné čtvrti doopravdy vypadá? Jak se tu studuje, pracuje a chodí na pivo (a karaoke)? Nebo kam tu vyrazit na hory, na lyže a k moři? A víte vůbec, jak je "těžké" pozvat v Koreji slečnu na rande?! O tom všem vám bude vyprávět Petr Blšťák, který v Soulu v Jižní Koreji téměř rok studoval. A o čem nepovypráví, na to se můžete zkusit zeptat, třeba vám odpoví korejsky :)

Hlavním partnerem celého projektu je nezisková nevládní organizace AFS Mezikulturní programy, o. s.

Těšíme se na Vás!

Tým projektu Svět zblízka

29 Út
19.30 h
Little Annie & Paul Wallfisch [usa]
Support: Strangers In The City [cz]
akce měsíce
vstupné 250 v předprodeji / 350 na místě

Little Annie a Paul Wallfisch už u nás vystupovali několikrát každý za sebe, ale společné koncerty přichází na řadu až na konci října letošního roku. Paul Wallfisch letos vystoupil s obrovským úspěchem na festivalu Colours of Ostrava, jak jako frontman své domovské kapely Botanica, tak i v sólovém setu; nyní se vrací do Česka spolu s legendou newyorského undergroundu k dvěma komorním klubovým koncertům. Díky vytíženosti obou umělců v mnoha dalších projektech jsou společné koncerty velice vzácné; za letošní krátké evropské turné o pouhých pěti vystoupeních, můžeme vděčit lukrativnímu pozvání dvojice na festival Überjazz v Hamburku. Little Annie a Paula Wallfische na nadcházejících koncertech doprovodí také trumpetista, čekají nás klasické jazzové recitály, včetně známých standardů a hned několika nových písní z alba, které by mělo vyjít začátkem příštího roku. V pražské kavárně Potrvá spolu s nimi vystoupí v úterý 29. října také dvojice Strangers In The City, která letos poměrně úspěšně zabodovala v soutěži 1Man2Play pořádané magazínem Full Moon.