Program | Listopad 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
04 Po
20.00 h
EC 177 Berliner
koncert pro basy, kytaru a housle
 
vstupné TBA

EC 177 Berliner – koncert pro basy, kytaru a housle

Matouš Hejl – baskytara, činely
Michal Hrubý – basklarinet
Petr Tichý – kontrabas, trubka
Hans Brussee – el. kytara, trubka
Anna Romanovská Fliegerová – housle

12 Út
19.00 h
Science Cafe Praha
Nanostroje pod drobnohledem
 
vstupné Dobrovolné

Srdečně Vás zveme na 111. pražské Science Café, jehož hosty budou Jan Havlík a Petr Zouhar.

Podobně jako se Mach a Šebestová museli zmenšit, aby mohli zápasit s bacily v Horáčkově krku, také chemici vymýšlejí způsoby, jak dostat ten správný lék na konkrétní místo. K tomu může sloužit nový přístup nano rozměrů. Ať už jsou nanostroje inspirovány viry, nebo obsahují diamanty, jsou budoucími „kamiony“ pro dopravování léků poškozeným buňkám. Díky nim bude možné například lépe cílit chemoterapeutika do rakovinných buněk. A protože řidičů je v této branži nedostatek, je potřeba tyto stroje řídit na dálku. (Nejen) o tom, jak vypadá taková „nano automobilka“ bude mluvit Jan Havlík z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Zveme Vás na výlet do říše syntetické nanochemie!

O tom, že by byly nanostroje nějakou technickou novinkou nemůže být ale řeč. Nejdůmyslnějším inženýrem je totiž samotná příroda. Během milionů let evoluce vytvořila složitě provázaný kladkostroj, který my nazýváme buňkou. Fungování našeho těla je podmíněno spoluprací bilionů takový buněk tvořících naše tkáně a orgány. Každá z těchto buněk je do jisté míry samostatnou jednotkou schopnou uchovávat genetickou informaci, vyrábět podle ní enzymy i stavební proteiny vlastního těla, předávat tuto genetickou informaci dalším buněčným generacím, zkrátka a jednoduše žít. O tom, jak blízko mají lidské výtvory k buněčným vynálezům a co se od přírody ještě můžeme naučit, vám bude vyprávět Petr Zouhar z Fyziologického ústavu AV ČR. Společně s ním se budete moci pozastavit nad příklady složitých mechanismů umožňujících každé buňce vykonávání základních životních funkcí.

14 Čt
20.00 h
Střídmí klusáci v kulisách višní
Koncert

Kapela s vlastní autorskou tvorbou, propojující hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni.

Veselí chlapci hrají smutné písně plné lásky a naděje, která umře naposled. Jsou 4 a v rukávech schovávají gejzíry emocí a salvy třeskutého humöru.

20 St
19.00 h
Čítárna Unijazz v Potrvá
Koncert

Vážení přátelé a kamarádi,
čtvrté patro je sice stále vyklizené, rozličné aktivity spolku Unijazz ale i nadále obohacují pražská zákoutí, putyky, kavárny i zalesněné prostory.
Tentokráte přeneseme étos čítárny do spřátelené kavárny POTRVÁ, abychom si společně užili hudební večer plný zvučných jmen, která buď již v Unijazzu vystoupila nebo jim to bylo skrze roky slíbeno, žel stěhování nastalo dříve, než jsme jim stačili dát prostor.
Sejdeme se tedy ve středu 20. listopadu v kavárně Potrvá, abychom si opět připomněli atmosféru čítárny Unijazz, pobavili se se starými kamarády, známými, štamgasty a láskami, zavzpomínali na nekonečné večery ve čtvrtém patře, ale hlavně abychom si poslechli skvělou muziku a na malou chvíli se schovali před sychravým podzimním večerem.
Během večera se můžete těšit na Natálie Schejbalová neboli Tali, Barbora Sára a TAMDOLETMA (strukturálnější informace vypustíme do světa v podobě medailonků do konce týdne).
Pište si tedy do diářků, polepte ledničky a nástěnky, vykřičte to z Nuseláku, pozvěte všechny své kamarády, lásky naplněné i platonické a všechny své rodinné příslušníky až do čtvrtého kolene, budeme se na vás převelice těšit.

22 Pá
19.30 h
Solárium [Kyas + Pilgr]
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

Ondřej Kyas patří mezi nejzajímavější osobnosti brněnské hudební scény. Na jedné straně se aktivně věnuje komponování vážné hudby pro soubor Ensemble Opera Diversa, na straně druhé vystupuje jako baskytarista se skupinou Mucha a jako kytarista a klávesista ve skupině Květy. A právě v této kapele před rokem vznikl nápad vytvořit společný projekt YM, ve kterém každý z členů natočí sólovou desku. Album Solárium celou trilogii uzavírá. Ke spolupráci si Ondřej Kyas pozval svého spoluhráče z Květů bubeníka a basistu Aleše Pilgra.

27 St
20.00 h
KIŠ vs Poločas nápadu
Improvizační zápas
 
vstupné 100

Začíná zápas v divadelní improvizaci.
Na scéně stojí přísná hlavní rozhodčí Jan Drahorád.
Vylosuje jedno z témat, napsaných diváky, a pak již hráči z obou týmů nabíhají na scénu a hrají kategorii/krátkou scénku tímto tématem inspirovanou. Následně je tu již prostor pro hlasování diváků, kteří tak určí, který tým byl lepší.

Tento večer se na scénu postaví dva týmy: KIŠ (Veronika Dumalasová, Michala Konopásková a Václav Černý) a Poločas nápadu (Jana Martínková, Ef Ka, Víťa Vršník)

Celým večer provede konferenciérka Táňa Lamačová, kterou hudebně doprovodí muzikant Kryštof Pátra.

Světla Honza Klenovec

30 So
18.00 h
11. Narozeniny POTRVÁ // The Envlps
Narozeninový večírek
akce měsíce
vstupné volné

Bude to už jedenáct let a mínus jeden den, co jsme pro vás otevřeli kavárnu POTRVÁ. Rozhodli jsme se při té příležitosti připravit pár změn a představit je právě na našem narozeninovém večírku. K tomu jsme letos pozvali kapelu The Envlps!

Víc info soon!
Vstup zdarma! Přijďte slavit s námi!