Program | Březen 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
03 Út
19.00 h
Obscénní pták noci
Uvedení knihy

"Nikdo už tu není.
Všechno jsem zapomněl a všechno zapomnělo na mě."
-román, který nemá obdoby.

Uvedení knihy José Donosa: Obscénní pták noci.
S překladatelem Michalem Špínou a redaktorem Vítem Kazmarem. Scénické čtení.
Chilské balady v podání dua de-la-moldau

12 Čt
19.00 h
!!!ZRUŠENO!!! Švédský pub quiz
Týdny švédské literatury
 
vstupné 200 Kč / až 4členný tým

10 okruhů, 50 otázek. Srdečně zveme na kvízový večer se švédskou tematikou. Chcete si prověřit své znalosti o této zemi? Dozvědět se, zda je vaší silnou stránkou švédská kultura, sport nebo třeba historie? Nebo jednoduše jen máte chuť si s přáteli v příjemném prostředí vyzkoušet vědomostní soutěž s neobvyklým tématem? Těšíme se na vás ve čtvrtek 12. března v 19 hodin v Kavárně Potrvá!

Registrujte svůj tým na e-mailové adrese petr@skandinavskydum.cz. V e-mailu uveďte název týmu a počet členů (maximálně 4 osoby). Počet týmů je z důvodu kapacity kavárny omezen, doporučujeme tedy přihlásit se co nejdříve.

Kvíz zakončíme a vítěze odměníme kolem 21. hodiny.

Akci pořádá Skandinávský dům

Co můžete vyhrát?

1. cena: 4x ledvinka Fjällräven Kånken + 4x měsíční předplatné Aerovodu
2. cena: 4x poukaz na ochutnávku speciálních piv do Lya Beer Café + 4x audiokniha od OneHotBook
3. cena: 4x švédská kniha v českém překladu + 4×2 lístky do kina Světozor od Aerofilms

Ceny věnovaly FjällrävenLya Beer CaféAerofilms OneHotBook.

17 Út
18.00 h
!!!Zrušeno!!! Mozek a závislost
Týden mozku AV ČR
 
vstupné Volné - v tuto chvíli plně rezervováno

Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. Za svůj blog „Zápisník alkoholičky“ získala cenu Magnesia Litera. Jak závislost vzniká? A co se děje v hlavě závislého člověka? Besedou Vás provedou J. Kryštof Jarmar a Vojta Hlaváček, které znáte z podcastu Brain We Are.


#tydenmozku

31 Út
19.30 h
!!! ZRUŠENO!!!E-TURN [usa, Fake Four]
Koncert
akce měsíce
vstupné TBA

„I think that in hip-hop, for women, it's just all about killin' shit. It's not about how I look or what I'm willing to reveal.“ Loňský koncert E-Turn v rámci oslav 50 let Klubu 007 byl jedním z nejvydařenějších v celé sérii a my jsme rádi, že se rapperka z Orlanda vrací i v roce 2020 – tentokrát do Potrvá, kde bude hrát 31. března.

E-Turn vydala svůj debut „Young World“ v roce 2018 na Ceschiho labelu Fake Four (mimochodem Ceschi je tím, kdo E-Turn doporučil návštěvu Česka) a nabízí na něm překvapivě nadějeplný pohled na náš „mladý svět“. Její pestré rodinné zázemí – otec přišel od USA z Iránu na začátku 80. let v době revoluce, matka má hispánské kořeny – je navíc v podstatě automatickou zárukou toho, že E-Turn bude vždycky stát na straně outsiderů a minorit. Možná i proto je na „Young World“ kromě rapu i dostatek soulu. E-Turn sdílela pódium s lidmi jako Dessa, DJ Ablities, Blueprint, Count Bass D, Grayskul, Qwel & Maker a Abstract Rude, na albu je ke slyšení i hlas hostující legendy KRS-One. Přijďte se 31. března podívat, jak to funguje naživo.