Program | Červenec 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
01 Čt
19.30 h
Sun + Dead
Koncert
 
vstupné 150

Prvorozený syn herečky Lenky Krobotové a hudebníka Václava Havelky (Please The Trees) Šimon se doslova narodil s bubenickými paličkami v ruce. Posedlý rytmem od narození jej nejprve neustále vyťukával do všem možných předmětů kolem sebe až do momentu, kdy mu rodiče ke třetím narozeninám koupili bicí soupravu. Od té doby pro něho a jeho tatínka není větší radosti než spolu hrát a koncertovat. K dnešnímu dni odehrálo duo v průběhu let mezi 6 - 11 lety Šimona desítky koncertů a další přibývají. V repertoáru nemají skladby pro děti ale písně ať už autorské, většinou z repertoáru Please The Trees, nebo svých oblíbených kapel jako The Beatles, Sonic Youth, Wilco, The Stooges a dalších.

 

Jako dárek k Šimonovým desátým narozeninám v roce 2018 kapela vydala svoji první nahrávku, která je volně ke stažení zde: https://sunplusdead.bandcamp.com/releases

 

www.facebook.com/pg/sunplusdead/

08 Čt
16.00 h
Boskovice 2021 - festival pro židovskou čtvrť
Koncert

HUDBA // DIVADLA // FILMOVÉ PROJEKCE // VÝSTAVY // AKCE PRO DĚTI // PERFORMACE // PŘEDNÁŠKY //

Multižánrový festival Boskovice láká nejen na pestrý program, ale i na jedinečné kulisy historického města, které na čtyři červencové dny zaplní kulturním děním. 29. ročník festivalu proběhne od 8. – 11. července 2021

MONIKA NAČEVA A ZDIVOČELÍ KONĚ / KILL THE DANDIES! / TOMÁŠ PALUCHA / TARA FUKI / ZUBY NEHTY / SINKS / MOONSHYE / B/Y ORGANISM / CHOROBOPOP / BARE ESCAPE / EVOLET / ROMAN HAMPACHER / SEVERNÍ NÁSTUPIŠTĚ / POLANSKY VERSUS LANGMAN / FOXY MAMA / THE PEANUTS / ČLOVĚK KRVE/ MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO / TYGROO / SPACE LOVE / KURT GEBAUER / RÁNY TĚLA / ZAPOMĚLSEM / KOLEKTIVNÍ HALUCINACE / NAKED PROFESSORS / 20 000 ŽIDŮ POD MOŘEM /

14 St
19.30 h
KŘEST knihy Víta Kořínka: DĚTI TLAČÍ TRAKTOR
Ostatní
akce měsíce
vstupné zdarma

Autorské čtení z prvotiny vydané ještě v pandemii. Pokřtění knihy. Prodej knihy. Podpisová akce. Hudební překvapení (v jednání). Nápoje. Veselí. Srdečně zveme.

15 Čt
19.30 h
New|Old + Wild Wolf Woody
Koncert
akce měsíce
vstupné 150
NEW|OLD (Punk rock / Praha)
Nový punk rock se starým obsahem. Takyumělci z československých luhů a hájů s průpravou z místních seskupení Cirguz, Just For Being, Worldhood, Thalidomide nebo The Backroad Deals.
První EP Make Everything Ok, vydané v létě 2020, je otisk prvních dvou let existence kapely v pěti písničkách ze sklepa na Žižkově. Je to hlasitá a tvrdohlavě umanutá optimistická melancholie, co trvá na tom, že všechno bude ok. Dřív nebo později.
NEW|OLD posluchej tam, kde streamuješ muziku nebo tu https://newoldshit.bandcamp.com/album/make-everything-ok
Pro fanoušky Jawbreaker, Hot Water Music, the Menzingers, RVIVR, Against Me atd
22 Čt
19.30 h
IRLANDA
Koncert
 
vstupné 120

Irská folklorní hudba s českými texty. Instrumentální i zpívaná. Whisky bude na baru, kilty si přineste vlastní.

29 Čt
19.30 h
HIPPIE CHIPPIES + almost.artist
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

Z fragmentů mělnických kapel Anyway, Dead Letters, The Oxx či Cirguz se zrodili Hippie Chippies, tentokrát ale žádné zkreslené kytary ani tradiční rockové bicí nejsou na pořadu dne.

 

almost.artist

Chvíli ti přijde, jako bys šel okolo britskýho klubu, odkud slyšíš hrát takový trochu ostřejší Rychlý šípy, vzápětí však pluješ na vlnách jemných balad s melodickou kytarovou linkou. Syrová hudba, melancholie, podmanivý texty k zamyšlení, který v tobě vyvolávají emoce, a hodně kytar. almost.artist jsou jako rozkvetlá zahrada, kde máš oddíl s vychillenýma pokojovkama, ale i divoký masožravky. Tak pojď a přičichni si.