Program | Srpen 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
05 Čt
19.30 h
BUMBRLE a Slezské předměstí
Koncert
 
vstupné 150

Bumbrle což je sólově Tomáš Pácalt, kterého si možná pamatujete z kapelové rozšířené sestavy Martin Tvrdý trio. Ostatně Martin Tvrdý to celé nahrál a zprodukoval, je to tam slyšet. Ale dominuje tomu Tomášova skvělá kytara!

 

https://bumbrle.bandcamp.com/album/p-sn-od-bumbrle

12 Čt
19.30 h
ODD BOYS / ANTISOCIAL SKILLS
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

Odd Boys jsou kapela z Prahy. Ex členové Eastern Star, Bad Taste a Try Hards. Ovlivněni garage punkovými legendami, jako např. Radio Birdman, The Saints, Husker Du, New Bomb Turks, Buzzcocks, The Stooges, Hellacopters apod., začali aktivně hrát v roce 2021.

19 Čt
19.30 h
koncert TBA
Koncert
26 Čt
19.30 h
JASNOVIDEC / TARNOVSKI
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

Jasnovidec

Debut Michaela Nechvátala (Kult Masek) a Daniela Jakeše (KOROZE). Dva producenti, kteří se seznámili v Brně, ale společnou tvorbu započali v pražské zkušebně, aby ji následně zavrhli a uchýlili se k tvorbě z domova a pouze na elektronické nástroje. „To pak rychle přineslo loňskou nahrávku, která  vznikla během dvou dní u Michala v Nuslích a Stoned To Death se nabídli, že nám ji vydají,” popisuje Jasnovidec.

Deska dvou muzikantů s rozdílnými kořeny a společným cílem pracuje s repeticí a prolínáním tlumených pasáží oscilujících kolem kosmische musik s vlnami nekompromisního hluku modulárních syntezátorů. Po původní verzi kazety se u labelu Stoned To Death jen zaprášilo a jelikož tuhle bouři tak trochu tušili, poslali zanedlouho do prodeje edici druhou.

 

Tarnovski

Tarnovski hraje sólově, s kapelami Gurun Gurun (Home Normal), IQ+1 (Mappa), Wabi Experience (Mikroton Recordings), The Czech Psychedelic Society Manifesto nebo v duu s mexickou multimediální umělkyní Laurou Luna Castillo (Genot Centre). Je součástí AV projektu Telekinetic Assoult Group.

Věnuje se také scénické hudbě, field recordingu (jako Prosoxi Skylos), radiodokumentu (s Lukášem Jiřičkou), remixování a tvorbě mixtapů (mj. pro Fluid Radio, S13, Headphone Commute). 

Jeho improvizované sety jsou mixem postklubové dekonstrukce, musique concrète, metamorfovaných akustických zvuků a generativní hudby.

Tarnovski často spolupracuje s japonskými hudebníky, jako jsou Dustin Wong, Takako Minekawa, Aus, Cuushe nebo Asuna. Podílel se na dvou albech zpěvačky Haco a absolvoval s ní japonské a evropské turné. Vydal také split s italským projektem Mai Mai Mai a produkoval retrospektivní osmialbum Oldřicha Janoty nebo album Jana Buriana ml. Vystupoval společně např. s  Miki Yui, Sethem Grahamem, Black to Comm, Yearning Kru, Minamo, Danem Lawem nebo Greggem Kowalskim.

 

Tarnovski je kurátorem labelu Jipangu, který se zaměřuje na experimentální hudubu a sound art.

Tarnovski v současnosti pracuje na svém prvním sólovém albu.

web:

http://bit.ly/tarnovski