Program | Prosinec 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
01 St
20.00 h
Rozálie Havelková a harmonika stará
Koncert
akce měsíce
vstupné 120/150

Koncert autorských písní Rozálie Havelkové a její harmoniky, obohacený francouzskými chansony a zpěvy latinské ameriky.

02 Čt
20.00 h
Ondřej Galuška and The Odd Gifts
Koncert
akce měsíce
vstupné 150

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. V roce 2016 vyšlo druhé album projektu nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. Kapela v současnosti pracuje na třetím albu, jež bude složeno výhradně z česky otextovaných písní a ponese název Stručný úvod do filosofie marnosti. V kapele naživo kromě Ondřeje Galušky vystupuje Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler.

Ondřej Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu. Letos vydal experimentální album Ligeticitations na labelu Ma Records.

 

www.oddgifts.cz

03 Pá
20.00 h
NEVERJOY
Koncert
 
vstupné FREE

Nové pražské duo NEVERJOY zahraje svůj první koncertní set v kavárně Potrvá! Těšit se můžete na české i anglické skladby v pop rockovém kabátku s příjemným synthovým nádechem. První ochutnávka v podobě singlu Summer Rain už je k poslechu na všech významných streamovacích službách a určitě si nenechte ujít ani parádní videoklip:

https://www.youtube.com/watch?v=nUoCcSpotf0...

Vstup je zdarma a zváni jsou všichni naši drazí přátelé, podporovatelé i fanoušci živé hudby!

06 Po
20.00 h
TEREZA KUTROVÁ⎢Akustický koncert
Koncert

Tereza Kutrová, mladá zpěvačka a písničkářka u piana, pohybující se ve žánrech r’n’b, pop a soul, kromě jiného představí skladby z připravovaného debutového EP s texty básnířky Evy Pelikánové, v doprovodu kytaristy a producenta alba Davida Kandlera. Autorské skladby budou proložené covery od H.E.R, Alicie Keys nebo Dua Lipy.

09 Čt
20.30 h
Představení divadelního kurzu v portugalštině: Cassandra
Divadlo
akce měsíce
vstupné Událost proběhne v portugalštině. Vstup je zdarma.

Divadelní kurz v portugalštině, který pořádá Portugalské centrum Camões, I.P. v Praze a který vede herečka a režisérka Sofia Sousa, vznikl, aby u nás šířil portugalský jazyk prostřednictvím divadelních her od autorů z lusofonních zemí. Je určen všem divadelním nadšencům (i těm, kteří se s divadelní branží dosud nesetkali) žijícím v České republice a ovládajícím portugalštinu. V letošním roce bude v rámci divadelního kurzu uvedena adaptace portugalské hry Cassandra de Balaclava, jejímž autorem je Jorge Louraço Figueira. V adaptaci nazvané Cassandra hrají Ana Catarina Fernandes a Ana Teresa Correia.

 

Synopse | Cassandra

Herečka, zdravotní sestra, prostitutka, žena. Cassandra je vizionářská a mytologická postava, kterou její okolí považuje za blázna. Vidí to, co nikdo vidět nechce, slyší to, co ostatní slyšet odmítají. V patriarchální společnosti a v zemi s nedostatkem příležitostí se Cassandra zmítá mezi přítomností, krutou minulostí a budoucností bez možnosti změny.

 

Sofia Sousa

Pochází z Lisabonu a od roku 2018 žije v Praze. Studovala herectví a založila divadelní soubor A Fantochada, kde píše, režíruje a produkuje své vlastní divadelní hry. Spolupracovala s divadelními soubory v Portugalsku i v České republice, hrála v portugalských i zahraničních seriálech a je tváří několika reklamních kampaní. Už třetím rokem pracuje v Portugalském centru Camões, I.P. v Praze a vede divadelní kurz v portugalštině.

 

Ana Catarina Fernandes

Pochází z Madeiry, studovala management a již druhým rokem žije v Praze, kde pracuje v oblasti kapitálových trhů. Má ráda kulturu a umění a role ve hře Cassandra se pro ni stala výzvou, díky níž poznává odlišnou skutečnost, posouvá své limity a ocitá se mimo svou komfortní zónu.

 

Ana Teresa Correia

Je jí 28 let, již čtyři roky žije v Praze a studovala antropologii. Divadlo ji vždy zajímalo, protože podle ní umožňuje pracovat s emocemi a naším “já” kreativním způsobem. Když se naskytla příležitost účastnit se divadelního kurzu v portugalštině, okamžitě se jí chopila, a velmi si tuto zkušenost užívá.

10 Pá
18.00 h
PAVEL PTÁČNÍK
vernisáž + koncert
akce měsíce
vstupné
16 Čt
20.00 h
Irena a Vojtěch Havlovi
Adventní koncert
akce měsíce
vstupné 200/250

Irena a Vojtĕch zahrají své skladby a vlastní úpravy starých vánočních písní pro zpĕv,violu da gamba,violoncello,piano,tibetské mísy,zvony a zvonky.Zazní i hudba z filmů Zpráva o záchranĕ mrtvého (2022) a Križáček (2017).

 

 

Foto: Libor Galia - https://alterecho.muzikus.cz/zive/fotogalerie/foto-a-day-of-sound-kutna-hora-gask-17-9-21.html