Program | Říjen 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
01 So
18.30 h
The Allers (rock/soul/funk) + Struggling Uncles and Coconaty (indie pop)
Koncert
akce měsíce
vstupné Vstupné dobrovolné
Koncert berlínské kapely The Allers a pražských Struggling Uncles & Coconaty v Potrvá.
18.30 dveře
19.30 Struggling Uncles & Coconaty
20.30 The Allers (https://theallers.bandcamp.com/)
Vstupné dobrovolné
The Allers
Z Berlína přivezou nabitý mix vlastního rocku, soulu, popu a funku. Jejich zpěvové harmonie společně s výraznými rytmy a vášní, kterou vkládají do každého vystoupení, vás nenechají jen tak stát na místě.
Struggling Uncles & Coconaty
Je nás pět, máme sedm pěkných písniček. Někdo říkal, že hrajeme (gastro) pop.
ENG
Berlin band The Allers are joining Struggling Uncles & Coconaty in Potrvá.
18.30 doors
19.30 Struggling Uncles & Coconaty
20.30 The Allers (https://theallers.bandcamp.com/)
Entrance fee voluntary
The Allers
Characterized by their powerful concerts, The Allers leave the stages from Berlin full of a mix of Rock and Roll, Soul, Pop, Funk and good vibes. Formed by the classic combo (bass, drums, guitar and female voice) their vocal harmonies together with their sticky rhythms and the passion shown on their performances, make the audience finish the concert in a common dance and hip-shake.
Struggling Uncles & Coconaty
There’s five of us, we have seven nice songs. Someone said we play pop.
Zobrazovat míň
09 Ne
17.00 h
Nožička a Wohryzek
Divadlo Čučka
akce měsíce
vstupné dobrovolné

Divadlo Čučka: Nožička a Wohryzek

Další z veselých her Divadla Čučka pro děti od devíti let (menší zabavíme taky). Tentokrát literární detektivka pro děti a mládež! Hra je opět založena na stejnojmenné knize Marka Tomana z nakladatelství Baobab. Jsou 20. léta 20. století a mladý Čechoameričan Benjamin Wohryzek začíná spolu se svou novou přítelkyní, nadanou novinářkou Laurou Nožičkovou, pátrat po svém otci, americkém podnikateli „v bílém porcelánu“. Přidají se i tři čeští spisovatelé, Karel Čapek, Jaroslav Hašek a Franz Kafka. Stopy vedou do nefalšované české divočiny. Pozor! Ve hře se pracuje s nadsázkou a humorem.

Divadlo Čučka (spisovatel Marek Toman a knihovnice Edita Vaníčková Makosová) vystupuje v knihovnách, ve školách, na festivalech a v klubech v České republice a v zahraničí.

19 St
19.00 h
STAND UP! | Comedy večer: Nikola Džokič, Alisher Nurakhmetov
akce měsíce
vstupné zdarma
Přijďte si užít nezapomunetulný STAND UP! večer ve stylu populárního televizního pořadu Comedy Club! O zábavu se tento večer postarají Nikola Djokič a Alisher Nurakhmetov!
🎤Nikola Džokič je stand-up komik, moderátor a influencer. Pravděpodobně ho budete znát z pořadu Comedy Club, kde vystupuje jako stand-up komik. Alisher Nurakhmetov je stand-up komik, moderátor a zpěvák v hudebním projektu @ci_zin_ci .
Vstup je zdarma!
Událost je pořádána v rámci projektu Rodina odvedle, který se realizuje za podpory MVČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.
20 Čt
20.00 h
Irena a Vojtěch Havlovi
Koncert
akce měsíce
vstupné 200

Irena a Vojtěch Havlovi zahrají průřez svojí tvorbou ,skladby z různých období své hudební kariéry pro piano a violoncello,4 ruční piano, Violu da gamba a violoncello, zpěv a piano, zpěv a violoncello.

Koncert se koná v době, kdy se Havlovi poprvé setkali před 40 lety.

 

 

 

 

foto: Libor Galia pro Alterecho

https://alterecho.muzikus.cz/zive/reporty/znejici-prameny-palouky-i-kolonada-luhovany-vincent-otevrel-sve-lazne.html

21 Pá
20.00 h
Fumar Mata
Koncert

Psychedelický rock’n’roll v Potrvá

25 Út
20.00 h
Přetlak věku + Filip Pýcha
Koncert

Kapela  Přetlak věku (* září 2011) hraje alternativní rock v netradičním obsazení: bicí, baskytara, příčná flétna a dechový syntezátor. V energické hudbě je vysledovatelný vliv punkového podhoubí 80.let, folku i  alternativní scény.  Textová složka je rovnocennou součástí hudby a osciluje mezi černým humorem, slovní hříčkou a morbidní zkratkou.

 

The band Přetlak věku (* September 2011) (you can translate it as “overpressure of Ages” plays alternative rock in an unconventional cast: drums, bass guitar, flute and wind synthesizer. In energetic music you can find the influence of the punk of the 80's, folk music and the alternative scene. The lyrics are equal part of the music and oscillates between black humor, pun and morbid acronym.