Program | Březen 2023

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
03 Pá
19.00 h
NEVERJOY
Koncert
 
vstupné 50

Pop-rockové duo NEVERJOY ve složení zpěv a kytara se představí živě se svým bohatým repertoárem skladeb, mezi kterými nebudou chybět singly Summer Rain, The Reason nebo Lonely Days. Alena s Matyášem milují širokou škálu hudebních žánrů, staví především na popu a rocku. Nebojí se vrátit v čase, dotknout se vibrací 80. a 90. let, a přitom stále reflektovat současnost s modernějšími beaty a náladami.

 

 

09 Čt
19.30 h
Piano Potrvá:Simeon Walker (UK) + Mikuláš Tichý (CZ)
Koncert
akce měsíce
vstupné 160/180

🇨🇿 CZ:

Ve třetím ze série komorních koncertů "Piano Potrvá" se představí Simeon Walker a Mikuláš Tichý.

💰 Vstupné: předprodej 160 Kč, na místě 180 Kč

🎹 Simeon Walker/UK -----

Pianista a skladatel z Leedsu Simeon Walker se rychle prosadil jako přední představitel na rozvíjející se moderní klasické scéně po vydání svých dvou alb 'Mono' a 'Winnow'. Simeon pravidelně vystupuje a cestuje po Velké Británii a Evropě; kde doprovodil řadu umělců včetně S. Careyho, LYR, Sebastiana Plana, Loscila, Erlanda Coopera a Taz Modiho; nebo například živě vystupoval na Latitude & Timber Festivals. Jeho poslední singl 'Reverie' se objevil na první oficiální kompilaci Piano Day labelu LEITER spolu s Nilsem Frahmem, Olafurem Arnaldsem a Chilly Gonzalesem. Jeho hudba je pravidelně vysílána v pořadech BBC Radio 3 včetně Unclassified & NightTracks, spolu s BBC 6Music, KEXP a Soho Radio, přičemž jeho hudba má na různých platformách poslech více než 25 milionů streamů. Založil a nadále vede Brudenell Piano Sessions; intimní a pestrá živá hudební série zdůrazňující různorodou hudbu, která se skládá a hraje na klavír, pořádaná v ikonickém Brudenell Social Clubu v Leedsu. Simeonova nedávná tvorba představuje návrat k jemným introspektivním klavírním instrumentálům.

🎧 https://www.simeonwalker.co.uk/

🎹 Milukáš Tichý/CZ -----

Studoval skladbu na Konzervatoři Jana Deyla v Praze. Jeho tvorba spojuje prvky klasické skladby s minimalismem skrze poetiku autentického nazírání na svět. Ve svých instrumentálních skladbách tak vytváří snové krajiny pocitů i střízlivější rána každodennosti, dýchající svojí dynamikou a zemitostí, připomínající to, že hudba je esperantem lidských duší. V současnosti spolupracoval v rámci projektu MODERNA, kde samostatně vystupoval s autorským pásmem skladeb a zkomponoval dva hudební soundtracky. Jeden k počítačové hře Here To Stay a druhý, k aktuálně probíhající divadelní hře Slávy dcery v kulturním prostoru La Fabrika. Inscenaci, kombinující pantomimu a projekce doprovázené právě Mikulášovými skladbami režírovala Vanda Hybnerová a napsala Natálie Kocáb. Kromě vlastní autorské tvorby je také členem a spoluzakladatelem pražské alternativní hudební kapely RACH.

🎧 https://soundcloud.com/mikul-tich-768994026

 

 

🇬🇧 EN:

Simeon Walker & Mikuláš Tichý will perform the third of the series of intimate concerts "Piano Potrvá".

💰 Entry: presale 160 CZK, on spot CZK 180

🎹 Simeon Walker/UK -----

Leeds-based pianist & composer Simeon Walker has quickly emerged as a leading light in the burgeoning Modern Classical scene, following the release of 'Mono' and 'Winnow', his two albums to date. Simeon regularly performs and tours across the UK and Europe; has supported a variety of artists including S. Carey, LYR, Sebastian Plano, Loscil, Erland Cooper & Taz Modi; and performed notable live sets at Latitude & Timber Festivals. His latest single ‘Reverie’ features on the first official Piano Day compilation by the LEITER label, alongside Nils Frahm, Olafur Arnalds and Chilly Gonzales. His music receives regular broadcasts on BBC Radio 3 shows including Unclassified & NightTracks, alongside BBC 6Music, KEXP and Soho Radio, with his music receiving listening figures in excess of 25 million streams across platforms. He also founded and continues to curate Brudenell Piano Sessions; an intimate and varied live music series highlighting the diverse music being composed and performed on the piano, hosted at Leeds’ iconic Brudenell Social Club. Simeon’s recent work represents a return to the gentle, introspective piano-based instrumentals that first thrust him into the limelight. His new EP series ‘Imprints’ features a set of piano miniatures representing everyday fleeting moments; brief snapshots in time, centred on conveying the emotions and feelings experienced during the lockdowns of recent years, and highlighting the desire to be outside and out in the open.

🎧 https://www.simeonwalker.co.uk/

🎹 Milukáš Tichý/CZ -----

Mikuláš studied composition at the Jan Deyl Conservatory in Prague. His work combines elements of classical composition with minimalism through the poetics of an authentic world view. In his instrumental compositions, he creates emotional landscapes as well as a more sober reflections of everyday life, breathing with its dynamism and earthiness, reminding us that music is the Esperanto of human souls. Currently, he collaborated in the MODERNA project, where he performed independently with an author's band of compositions and composed two musical soundtracks. One for the computer game "Here To Stay" and the other for the currently ongoing theater play "Slávy dcery" in the cultural space La Fabrika. The production, combining pantomime and projections accompanied by Mikuláš's compositions, was directed by Vanda Hybnerová and written by Natálie Kocáb. In addition to his own creative work, he is also a member and co-founder of the Prague alternative music band RACH.

🎧 https://soundcloud.com/mikul-tich-768994026

10 Pá
19.30 h
Flinking
Koncert
11 So
19.30 h
Kapela MY
Koncert
 
vstupné 150,-

POTRVÁME… A kde? No jasně, že v POTRVÁ, to dá rozum. 😎

Rozjedeme to spolu s váma a věříme, že VYTRVÁTE až do konce, protože to bude fakt mega našlápnutý!

Zapějeme už 9 našich vlastních songů! Někteří z vás je ještě neměli možnost slyšet, takže se můžete těšit a rovnou s sebou vzít i kámoše, který nás ještě neznají!

Přidáme i pár pecek od jinejch kolegů, který jste v našem podání ještě neslyšeli a ukončíme to jak jinak než dalším překvapením!

No prostě musíte přijít a užít si to s náma!

Moc nás to s váma baví, lidi!

🏖️ kde : POTRVÁ… Srbská 2, nedaleko metra A Hradčanská

⏰ kdy : 11. března 2023 v 19:30

💰 za kolik : 150,- v českejch

Lupeny rezervujte na : my.kapelamy@gmail.com

Vaše kapela My! 🎹🎤

18 So
20.00 h
Klagenfurt
Koncert
akce měsíce
vstupné
23 Čt
20.00 h
Irena a Vojtěch Havlovi
Koncert
akce měsíce
vstupné 200

foto: Libor Galia pro Alterecho

28 Út
19.30 h
Larry John McNally (US)
Koncert
akce měsíce
vstupné Dobrovolné

Larry John McNally, legendární a mezinárodně oceňovaný americký skladatel, kytarista a zpěvák, poprvé přijíždí představit svou tvorbu i do České republiky, a to v rámci evropského turné "Black Swan".

McNallyho nenapodobitelné textařské umění, kráčející ruku v ruce s hudebním cítěním na pomezí jazzu, folku, blues, rocku a r'n'b, se stalo vyhledávaným rukopisem mezi ikonami světové hudby. Jeho autorský katalog tak čítá hity známé z podání velikánů, jakými jsou například Joe Cocker, Chaka Khan, The Eagles, Rod Stewart, Bonnie Raitt, Aaron Neville, Leni Stern, Mavis Staples, a nespočet dalších. Tvorbu tohoto jedinečného skladatele tak lidé nalézají na multiplatinových deskách a albech ověnčených cenami Grammy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EcH8BsuvoTY

 

https://www.youtube.com/watch?v=r9YMV_xuQkY

 

https://www.youtube.com/watch?v=F7w5k_MAVls

 

http://www.larryjohnmcnally.com/

31 Pá
19.00 h
Artific + Duomy
PŘELOŽENO z 25.2.
 
vstupné 100/150

Kapela Artific vystoupí v podniku Potrvá na Hradčanské. Neoficiálně zde pokřtí svůj nový singl s názvem Fortissimo. Fanoušci se také mohou těšit na kapelu Duomy, která svým vystoupením akci zahájí. Artific je česká popová/R'n'B kapela. Mezi jejich nejznámější písničky patří Co chceš říct nebo Dům z karet. Duomy je folkové akustické duo písničkářů z Prahy.

 

Artific

Instagram: https://www.instagram.com/artificmusic/

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7tLieLkytLqnUldwoKWHEZ?si=W1TOFdZlSmKnM0EEktsIUg

YouTube: https://www.youtube.com/@artific7940

 

Duomy

Instagram: https://www.instagram.com/skupinaduomy/

https://www.youtube.com/@duomy1184