Program | Červen 2024

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
18 Út
19.00 h
Renegatz + VNP
Koncert
akce měsíce
vstupné

Vodní plocha přenáší přímočarémelodie a chytlavé rytmy v pojetí world music a jazzu. Inspiruje se v českém a moravském folkloru, nebo hudbě blízkého východu, která je zabalená v klasickém tvaru jazzového tria - kontrabas (David Liber), bicí (Matyáš Hokl), klavír (Michal Jun). Jejich hudba je ukotvena v jazzu, ale zbytečné mantinely ani přehrady si rozhodně nenastavují a jejich cílem je co nejvěrněji interpretovat vlastní pocity, nálady a pnutí. Aktuálně vydali EP “NC LIVE SESSIONS”.

Bandcamp:https://vodniplocha.bandcamp.com/album/nc-live-sessions

Renegatz je národnostně smíšené uskupení čtyř mladých a nadějných intelektuálů, kteří se snaží dělat hudbou svět krásnější. Jejich skladby jsou inspirované jazzem, funkem, ale i rockem či folkórem. Obsazení: Michal Ondrička (saxofon), Andrej Hrubčo (klávesy), Andrej Hudec (baskytara), David Kašuba (bicí).
Odkaz na Soundcloud:
https://on.soundcloud.com/Ek97z
Odkaz na Instagram:
https://www.instagram.com/renegatzmusic
Odkaz na Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61555841975849

19 St
19.30 h
David Pomahač, Masopust
Koncert
akce měsíce
vstupné

David Pomahač

https://www.facebook.com/pomahac.david

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač je zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně.

Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se s albem Do tmy je daleko. Album se umístilo v první dvacítce celoroční hitparády Velká Sedma Radia 1, v žebříčku nejlepších desek roku 2020 časopisu Full Moon, v první desítce nejlepších alb roku Musicserver.cz i výběru nejlepších desek rádia Expres FM.

V dubnu 2022 vydal Pomahač u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla aka Martin Tvrdý či Bonus.

Masopust

https://masopust.bandcamp.com/album/masopust-home-recording

Po letech působení v kapelách Dlouhej tah a Komisař raptor se zpěvák a song-writer Martin Řezníček vydává na sólovou písničkářskou dráhu po jménem Masopust.

20 Čt
19.30 h
Skandál!
Koncert
akce měsíce
vstupné

Skandál! Folkově intelektuální / intelektuálně folkový, rozporuplný, trošičku punkový a trošičku konzervativní, tvůrčí, svébytný, nepodbízivý, hraničně hřejivý, hladivě kontroverzní, introvertně odvážný, minimalisticky odvázaný, pnutíplný, osobní a upřímný, česky srozumitelný…

To všechno pro vás může a nemusí být Skandál!, pokud si ho přijdete poslechnout. Skandál! je a cappella skupina z Prahy, která zpívá převážně vlastní muziku v šestihlasé úpravě. V Potrvá se vám představí v nové sestavě a těšit se můžete i na zajímavého hosta – Vojtu Roupu, který zahraje a zazpívá také autorskou tvorbu. Těší se na vás: Štěpánka, Evička, Irča, Vašek, Honza a Honza, a Vojta.

28 Pá
19.30 h
Tomáš Toman & Ján Kicko, Petit
Koncert
akce měsíce
vstupné 100

Tomáš Toman & Ján Kicko:

Tomáš Toman je písničkář z Krkonoš. Ve svých písních se toulá po krajinách svého srdce, nahlíží do současné i minulé tváře Krkonoš, vypráví příběhy ze zapadlých koutů hor a snaží se pozvedat svůj zrak i k místům, kam není možné dohlédnout, a k věcem, které bývají očím neviditelné. Na kytaru jej doprovodí Ján Kicko z kapely Hmlisto.

http://www.tomastoman.com

 

Petr Boháč alias Petit je písničkář hrající melodický poetry-folk o malých věcech z Plzně. Jeho písně se vyznačují poutavými texty a podmanivými melodiemi podkreslenými uhrančivou hrou na kytaru.

https://bandzone.cz/petit